Журнали

Місцева рада

Місцева рада 17.08.2020

8

Тема номера


Члени конкурсної комісії на зайняття вакантних посад у відпустці: чи можуть брати участь у її засіданні?

Чи можуть працівники місцевої ради в період відпустки бути членами конкурсної комісії на зайняття вакантних посад в ОМС?

Документи та коментарi

Зміни у законодавстві про місцеві вибори та місцеве самоврядування: стисло про головне (c. 9)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» від 16.07.2020 р. № 805-IX)

Людмила Линник
Ринок сільгоспземель та планування використання: зміни у земельному законодавстві, що запрацюють в липні 2021 року (c. 13)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31.03.2020 р. № 552-IX та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» від 17.06.2020 р. № 711-IX)

Людмила Линник
Дерегуляція в дії, або Чи потрібні документи на землекористування для встановлення ТС: думка Мінрегіону (c. 15)

(коментар до листа Мінрегіону від 08.01.2020 р. № 8/30/110-20)

Людмила Линник
Чи збереже КНП неприбутковість, спрямовуючи частку орендної плати в бюджет, або «Захищайтесь, мсьє, захищайтесь!» (c. 18)

(коментар до листа МФУ від 20.07.2020 р. № 11210-09-10/21871)

Любов Крута

Судова практика

Користування землею без документів: самовільне зайняття чи не завжди? (c. 29)

Земля є національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Таке правило закріплене ст. 13 Конституції України. За часи незалежності, напевне, кожній раді хоч раз довелося скористатись цією нормою при зверненні з претензією чи позовом до землекористувачів. Як і нормами ст. 203 ЗКУ, де зазначено, що користування землею в Україні є платним. І дійсно, чималий відсоток доходів місцевих бюджетів становить плата за землю. Тому місцеві ради так трепетно ставляться до використання землі. Як і законодавець. Наприклад, за самовільне зайняття земель передбачено і цивільну, і адміністративну, і, навіть, кримінальну відповідальність. Однак порушники у цій сфері є завжди. Та чи все так категорично? І чи завжди відсутність документів на землекористування є самовільним зайняттям землі та підставою для притягнення до відповідальності? У справі № 910/10932/17 ВС/КГС висловив свою думку щодо обставин та/або фактів, які свідчать про самовільне зайняття земельної ділянки суб’єктом господарювання. Про висновки у цій справі, дії ради щодо звільнення земель чи стягнення збитків за їх використання розповімо далі детальніше.

Людмила Линник

Зворотний зв'язок

Члени конкурсної комісії на зайняття вакантних посад у відпустці: чи можуть брати участь у її засіданні? (c. 21)

Чи можуть працівники місцевої ради в період відпустки бути членами конкурсної комісії на зайняття вакантних посад в ОМС?

Віта Макаренко
Дорожні знаки: кому встановлювати і як обліковувати? (c. 23)

Чи зобов’язана сільська рада встановлювати дорожні знаки та відновлювати їх у разі пошкодження? Якщо так, то чи потрібно їх обліковувати?

Любов Крута
Дисциплінарна відповідальність посадових осіб ОМС (c. 26)

Які заходи дисциплінарного стягнення можуть бути застосовані до посадової особи місцевого самоврядування?

Людмила Сабадаш

Додатковi матерiали

Щодо гарантійного строку ремонту доріг (c. 7)

Міністерство інфраструктури України
Лист від 19.03.2020 р. № 3796/25/10-20
​Додаток до матеріалу:

Міністерство інфраструктури України
Щодо переліку документів на оформлення паспорта прив’язки для встановлення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності на орендованій земельній ділянці (c. 17)

Міністерство розвитку громад та територій України
Лист від 08.01.2020 р. № 8/30/110-20
​Додаток до матеріалу:

Міністерство розвитку громад та територій України
Щодо правомірності перебування у Реєстрі неприбуткових організацій комунальних некомерційних підприємств закладів охорони здоров’я у разі отримання та розподілу орендної плати за оренду майна таких підприємств (c. 20)

Міністерство фінансів України
Лист від 20.07.2020 р. № 11210-09-10/21871
​Додаток до матеріалу:

Міністерство фінансів України
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку