Журнали

Статтi

Пайова участь у розвитку інфраструктури та у благоустрої: про відмінності, порядок залучення і напрями використання (c. 12)

Організацію соціально-економічного розвитку громад, благоустрою території населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та ОМС відповідно до повноважень, визначених законодавством. При цьому законодавство не виключає і участь громадян та суб’єктів господарювання у цих процесах. Окрім сплати податків та обов’язкових платежів, які є складовою бюджету і в подальшому спрямовуються на ці цілі, законодавством у сфері містобудування та благоустрою передбачені й інші форми залучення зазначених осіб до спільної справи. Зокрема, йдеться про пайову участь забудовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту та пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою. Чим відрізняються ці види пайової участі, як вони залучаються та використовуються, і якому з них «жити залишилось недовго», розповімо у цій статті.

Людмила Линник
Рішення без «регуляторки» та дистанційні засідання: що підготував новий «карантинний» закон для ОМС? (c. 16)

Карантин, який ще кілька тижнів тому обмежувався забороною відвідувати навчальні заклади та місця масового скупчення людей, з 17 березня вилився у надзвичайну ситуацію державного рівня. Заходи протидії поширенню коронавірусу посилено. Більшість закладів зупинили свою роботу, а для інших встановлено особливий режим. У зв’язку з цим змін зазнали нормативно-правові акти у сфері закупівель, трудових відносин та оплати праці, а також податкове, митне та бюджетне законодавство. Не стала винятком і діяльність органів місцевого самоврядування (далі — ОМС). У чому «поблажки» для ОМС, і як їх реалізувати на практиці, — розповімо у цій статті.

Людмила Линник

Судова практика

Відумерла спадщина: чому рішення суду не завжди на користь громади? (c. 31)

На території кожної громади є нерухоме майно, власники якого померли, не залишивши спадкоємців. Це житлові будинки, подекуди квартири, гаражі (інші нежитлові приміщення), земельні ділянки. Роками такі об’єкти знаходяться у невизначеному правовому стані, руйнуються, заростають бур’янами, чим спричиняють незручності суміжнім мешканцям чи землекористувачам. Законодавство останніх років спрямоване на уникнення таких ситуацій, зокрема, шляхом встановлення процедури переходу майна до комунальної власності тергромад — визнання спадщини відумерлою. Переведене таким чином у комунальну власність майно та земля можуть стати чималим доповненням до бюджету, або вирішити певні соціальні питання (наприклад, надання земель мешканцям громади в межах норм безоплатної передачі чи забезпечення житлом осіб, що потребують поліпшення житлових умов). Але чи реалізує місцева рада своє право на практиці, залежить від часу відкриття спадщини. Про що йдеться? Розглянемо на прикладі одного з останніх рішень КЦС ВС — постанови від 26.03.2020 р. у справі № 671/1152/18.

Людмила Линник

Зворотний зв'язок

ЗІЗ для ЦПМСД: як місцева рада може зробити свій внесок у захист медпрацівників (c. 19)

На території села розташована амбулаторія районного підпорядкування. Сільська рада в межах боротьби з поширенням COVІD-19 має намір за кошти свого бюджету придбати засоби індивідуального захисту (рукавички, маски, халати, антисептики) для медичних працівників амбулаторії. Як оформити придбання та передачу засобів?

Людмила Линник, Любов Крута
Висадка трояндових кущів: для перехожих квіточки, для бухгалтера — облікові «колючки» (c. 22)

Місцева рада для оновлення клумби на прилеглій території придбала кущі троянд. За яким КЕКВ варто планувати видатки на придбання і як в подальшому відображати в обліку висаджені в ґрунт саджанці троянд? Об’єктом обліку є кожен кущ окремо чи клумба загалом?

Оксана Левчук, Любов Крута
Атестація та щорічне оцінювання посадових осіб в період карантину: чи можливо? (c. 25)

Як провести атестацію та щорічну оцінку посадових осіб місцевої ради в квітні 2020 року, зважаючи на карантин?

Віта Макаренко
Всеукраїнський карантин: варіанти виходу із ситуації для місцевої ради (c. 28)

Як організувати роботу місцевої ради в період карантину? Як оплачувати дистанційну роботу та простій?

Віта Макаренко
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку