Журнали

Місцева рада

Місцева рада 17.05.2021

5

Тема номера


Нові повноваження та обов’язки ОМС у сфері житлово-комунальних послуг з 01.05.2021 р.

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» від 03.12.2020 р. № 1060-IX)

Документи та коментарi

Нові повноваження та обов’язки ОМС у сфері житлово-комунальних послуг з 01.05.2021 р. (c. 6)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» від 03.12.2020 р. № 1060-IX)

Людмила Линник
Типова форма рішення про місцевий бюджет: заготовки на наступний рік (c. 11)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до Типової форми рішення про місцевий бюджет» від 26.02.2021 р. № 126)

Любов Крута
Коли можна порушувати регуляторні правила при встановленні місцевих податків (c. 13)

(коментар до роз’яснення ДРС1 від 13.04.2021 р.2 стосовно застосування вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» під час прийняття рішень органів місцевого самоврядування про встановлення плати за землю)

Державна регуляторна служба України.
 
 
Олена Лозова

Статтi

Система електронного поіменного голосування: придбаваємо та обліковуємо (c. 17)

Автоматизовані системи поіменного голосування значно підвищують швидкість, якість роботи місцевої ради, запобігають неточностям через неуважність і впливу людського фактору. Як правило, їх функціонал дозволяє проводити реєстрування присутніх депутатів, запис на обговорення, голосування, формування підсумків у розрізі різних критеріїв (наприклад, за партіями, поіменно, в цілому), створення звітів, вивантаження інформації на сайт чи певний носій. Це зручно, сучасно, ефективно. Тож не дивина, що більшість рад не шкодує коштів на таке технічне рішення. Сьогодні поговоримо, як запланувати відповідні видатки і як потім відображати їх в обліку.

Любов Крута

Судова практика

Ненадання або несвоєчасне надання відповіді на звернення народного депутата України: чим загрожує і за яких обставин? (c. 30)

Народні депутати України мають право звертатися із депутатськими запитами та зверненнями до багатьох органів та посадових осіб, зокрема до органів місцевого самоврядування (далі — ОМС), з питань їх депутатської діяльності. На законодавчому рівні нардепам гарантовано надання відповіді у визначений строк. До чого призводить порушення цієї гарантії та чи завжди і на всі звернення нардепа слід надавати відповіді, розглянемо на прикладі однієї судової справи.

Людмила Линник

Зворотний зв'язок

Працівника викликали для допиту як свідка: дії роботодавця (c. 21)

Державного реєстратора виконавчого комітету міської ради викликали до слідчого управління Головного управління Національної поліції України для участі у проведенні допиту як свідка у зв’язку з досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні. Як оформити відсутність працівника на робочому місці? Які гарантії зберігаються за працівником за місцем роботи?

Людмила Балла

Довідкова інформація

Атестація посадових осіб ОМС: довідник з організації та проведення (c. 25)

Один раз на чотири роки посадові особи органів місцевого самоврядування (ОМС) підлягають атестації. Це не примха місцевої влади, а вимога ст. 17 Закону про службу в ОМС. Як організувати та провести атестацію? Поговоримо в цьому матеріалі.

Людмила Балла

Додатковi матерiали

Щодо порядку сплати юридичною особою податку на доходи фізичних осіб до бюджету (c. 5)

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 24.03.2021 р. № 1136/ІПК/99-00-04-03-03-06
Додаток до матеріалу:

Державна податкова служба України
Щодо належного виконання вимог регуляторного законодавства (c. 14)

Державна регуляторна служба України
Роз’яснення від 05.05.2021 р.
Додаток до матеріалу:

Державна регуляторна служба України
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку