Журнали

Місцева рада

Місцева рада 16.03.2020

3

Тема номера


Залучаємо громадськість до створення бюджету: Мінфін надав рекомендації

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо механізмів участі громадськості у бюджетному процесі на місцевому рівні» від 03.03.2020 р. № 94)

Документи та коментарi

Залучаємо громадськість до створення бюджету: Мінфін надав рекомендації (c. 5)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо механізмів участі громадськості у бюджетному процесі на місцевому рівні» від 03.03.2020 р. № 94)

Любов Крута

Статтi

Закон про місцеве самоврядування: зміни-2020 (c. 7)

Понад 20 років діє Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР (далі — Закон про МС). Здавалося б, усе в ньому зрозуміло і незмінно. І ми вже встигли запам’ятати, що ст. 26 цього Закону регулює питання виключної компетенції сесії сільської, селищної, міської ради, а глава 2 розділу ІІ присвячена повноваженням виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, ст. 42 — повноваженням сільського, селищного, міського голови, а ст. 55 — голови обласної, районної ради та ін. Однак життя не стоїть на місці, і той, для кого цей Закон як настільна книга, знає, що за час свого існування він зазнав чимало змін. Не став винятком і поточний рік. Про зміни-2020 стисло розповімо у цій статті.

Людмила Линник
Надбавка за розроблення нормативно-правових актів: чи можлива в ОМС? (c. 10)

Чи мають право посадові особи ОМС на встановлення надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі до 100 % посадового окладу за розроблення нормативно-правових актів? Розглянемо це питання у запропонованому матеріалі.

Віта Макаренко

Судова практика

Чи може бути для кожного орендаря землі свій розмір орендної плати? Про неправильне розуміння норм законодавства та його наслідки (c. 30)

А як ваша рада приймає рішення про визначення розміру орендної плати за землю: залежно від категорії земельних ділянок та їх використання чи застосовує індивідуальний підхід до кожного суб’єкта окремо? Якщо ваш варіант останній, то це порушення, що може призвести до судової тяганини та скасування такого рішення ради. І навіть попереднє встановлення «вилки» для певної групи користувачів з подальшим визначенням щодо кожної конкретної ділянки свого коефіцієнта не врятує. Таким є висновок КГС ВС у постанові від 28.01.2020 р. у справі № 904/401/181. У чому суд вбачає порушення, розглянемо далі.

 
Людмила Линник

Зворотний зв'язок

Страхування вихованців дитсадків від нещасних випадків за кошти місцевого бюджету (c. 14)

Міська рада планує застрахувати дітей — вихованців комунальних закладів дошкільної освіти від нещасних випадків. Як організувати цей процес?

Людмила Линник
Охорона праці в ОМС: загальні питання (c. 24)

Чи потрібно в ОМС обов’язково створювати службу охорони праці? Чи можна покласти обов’язки з охорони праці на працівника ОМС?

Віта Макаренко
Подарунки до Великодня: як запланувати, оподаткувати й облікувати (c. 27)

На сесії місцевої ради погоджено бюджетну програму з відзначення святкових дат (Великодня), якою зокрема передбачено: 1) привітання військових, які проходять службу в зоні ООС, шляхом відправлення у військові частини продуктових наборів («великодніх кошиків»); 2) привітання ветеранів, учасників бойових дій, які є мешканцями громади, шляхом виділення їм грошової допомоги. Виконавцем бюджетної програми призначено структурний підрозділ місцевої ради. За якими КФК та КЕКВ слід проводити зазначені видатки, як оподатковувати їх та відображати в обліку?

Любов Крута
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку