Журнали

Місцева рада

Місцева рада 22.08.2022

8

Тема номера


Погодження радою договорів комунальних підприємств: в яких випадках допускається?

Чи погоджують місцеві ради договори підпорядкованих їм комунальних підприємств, сума яких перевищує 200 тис. грн, і на якій підставі?

Документи напохваті

Про особливості складання проєктів місцевих бюджетів на 2023 рік (c. 15)

(лист МФУ від 15.08.2022 р. № 05110-14-6/17891 (витяг))

Міністерство фінансів України

Документи та коментарi

Тимчасове житло для ВПО: де взяти та як обліковувати (c. 5)

(коментар до постанови КМУ «Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб» від 29.04.2022 р. № 495)

Любов Крута
Квартирний облік в ОМС: визначаємо основні положення (c. 8)

Кожен має право на житло. Воно гарантоване ст. 47 Конституції1 та ст. 1 ЖКУ2. Реалізувати його громадяни можуть як своїми силами і коштом, придбавши чи побудувавши житло, так і отримавши його з державного житлового фонду, розпоряджаються яким органи місцевого самоврядування (далі — ОМС), чи відомчого житлового фонду, якщо такий є на підприємстві, в установі чи організації, де працює відповідна особа. Втім, у наш час громадяни здебільшого сподіваються на місцеві ради, які покликані дбати про жителів своїх громад, зокрема й щодо забезпечення їх житлом. ОМС ще з радянських часів ведуть квартирний облік (облік громадян, що потребують поліпшення житлових умов). І оскільки житлове законодавство мало змінилося, нюанси цього процесу відомі майже кожній раді. Однак у невеликих громадах переважно сільської місцевості, де житловим фондом опікувались сільгосппідприємства (колгоспи), робота в цьому напрямку налагоджується тільки після укрупнення. І останнім часом ми отримуємо чимало запитань з цього приводу. Тож у цій статті розглянемо основні моменти квартирного обліку в ОМС.

Конституція України від 28.06.1996 р. № 254к/96-ВР.
Житловий кодекс України від 30.06.1983 р. № 5464-X.
Людмила Линник

Статтi

Переведення на неповний робочий час в період воєнного стану: що потрібно знати (c. 20)

В період воєнного стану почастішали випадки переведення працівників на неповний робочий час. В цій статті розглянемо, які особливості при цьому потрібно врахувати.

Людмила Балла

Судова практика

Зняття з квартирного обліку: чому щорічний перегляд такий важливий? (c. 30)

В продовження теми квартирного обліку, розглянутої нами в цьому номері на с. 8, ми вирішили переглянути судову практику з цього питання. І попри те, що квартирний облік загалом багато ким вважається пережитком радянщини, Єдиний реєстр судових рішень майорить спорами у цій сфері. Навіть майже без надії перебуваючи на обліку по 30-40 років, громадяни, яких знімають з обліку в результаті щорічного перегляду, одразу позиваються до суду. Про одну з таких справ розповімо сьогодні.

Людмила Линник

Зворотний зв'язок

Звільнення від орендної плати за комунальне майно: кого і за яких обставин може звільнити рада (c. 26)

Чи може місцева влада, керуючись п. 12 постанови КМУ від 27.05.2022 р. № 634, звільнити будь-якого орендаря або групу орендарів від орендної плати? І стосовно самого звільнення: рішення починає діяти з моменту прийняття, чи з дати введення воєнного стану?

Людмила Линник
Погодження радою договорів комунальних підприємств: в яких випадках допускається? (c. 28)

Чи погоджують місцеві ради договори підпорядкованих їм комунальних підприємств, сума яких перевищує 200 тис. грн, і на якій підставі?

Людмила Линник
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку