Чи погоджують місцеві ради договори підпорядкованих їм комунальних підприємств, сума яких перевищує 200 тис. грн, і на якій підставі?
Тема номера
Чи погоджують місцеві ради договори підпорядкованих їм комунальних підприємств, сума яких перевищує 200 тис. грн, і на якій підставі?
Документи напохваті
(лист МФУ від 15.08.2022 р. № 05110-14-6/17891 (витяг))
Міністерство фінансів УкраїниДокументи та коментарi
(коментар до постанови КМУ «Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб» від 29.04.2022 р. № 495)
Любов КрутаКожен має право на житло. Воно гарантоване ст. 47 Конституції1 та ст. 1 ЖКУ2. Реалізувати його громадяни можуть як своїми силами і коштом, придбавши чи побудувавши житло, так і отримавши його з державного житлового фонду, розпоряджаються яким органи місцевого самоврядування (далі — ОМС), чи відомчого житлового фонду, якщо такий є на підприємстві, в установі чи організації, де працює відповідна особа. Втім, у наш час громадяни здебільшого сподіваються на місцеві ради, які покликані дбати про жителів своїх громад, зокрема й щодо забезпечення їх житлом. ОМС ще з радянських часів ведуть квартирний облік (облік громадян, що потребують поліпшення житлових умов). І оскільки житлове законодавство мало змінилося, нюанси цього процесу відомі майже кожній раді. Однак у невеликих громадах переважно сільської місцевості, де житловим фондом опікувались сільгосппідприємства (колгоспи), робота в цьому напрямку налагоджується тільки після укрупнення. І останнім часом ми отримуємо чимало запитань з цього приводу. Тож у цій статті розглянемо основні моменти квартирного обліку в ОМС.
Статтi
В період воєнного стану почастішали випадки переведення працівників на неповний робочий час. В цій статті розглянемо, які особливості при цьому потрібно врахувати.
Людмила БаллаСудова практика
В продовження теми квартирного обліку, розглянутої нами в цьому номері на с. 8, ми вирішили переглянути судову практику з цього питання. І попри те, що квартирний облік загалом багато ким вважається пережитком радянщини, Єдиний реєстр судових рішень майорить спорами у цій сфері. Навіть майже без надії перебуваючи на обліку по 30-40 років, громадяни, яких знімають з обліку в результаті щорічного перегляду, одразу позиваються до суду. Про одну з таких справ розповімо сьогодні.
Людмила ЛинникЗворотний зв'язок
Чи може місцева влада, керуючись п. 12 постанови КМУ від 27.05.2022 р. № 634, звільнити будь-якого орендаря або групу орендарів від орендної плати? І стосовно самого звільнення: рішення починає діяти з моменту прийняття, чи з дати введення воєнного стану?
Людмила ЛинникЧи погоджують місцеві ради договори підпорядкованих їм комунальних підприємств, сума яких перевищує 200 тис. грн, і на якій підставі?
Людмила Линник