Журнали

Місцева рада

Місцева рада 15.03.2021

3

Тема номера


Актуальні питання управління персоналом в органах місцевого самоврядування

(роз’яснення НАДС, розміщені на офіційному сайті НАДС (https://nads.gov.ua) в розділі «Діяльність»  «Служба в органах місцевого самоврядування»)

Документи та коментарi

Актуальні питання управління персоналом в органах місцевого самоврядування (c. 7)

(роз’яснення НАДС, розміщені на офіційному сайті НАДС (https://nads.gov.ua) в розділі «Діяльність»  «Служба в органах місцевого самоврядування»)

Національне агенство України з питань державної служби
Радник місцевої ради: в яких радах передбачений, варіанти вступу на службу, оплата праці (c. 17)

(коментар до листа НАДС від 06.10.2020 р. № 7084/13-20)

Тетяна Власенко

Статтi

Структура ОМС: специфіка побудови (c. 23)

Місцеве самоврядування в Україні бере свій початок з 1990 року. Втім, те місцеве самоврядування, яке будувалось фактично за «радянською» моделлю і регулювалось відповідним законом, значно відрізняється від сучасного місцевого самоврядування. Та попри оновлене законодавство у цій сфері і постійний розвиток місцевого самоврядування, особливості діяльності, побудови і розподілу повноважень у системі ОМС іноді змушують задуматись. Так, наразі немає єдиного розуміння структури місцевої ради та її виконавчих органів. Законодавчо це питання чітко не врегульоване. Тож ще з 90-х років минулого століття і до цього часу маємо різноманіття рад-юросіб, виконкомів-юросіб, структурних підрозділів рад і виконкомів окремо. Непоодинокими залишаються випадки, коли юрособою є і рада, і її виконком. При цьому, такі моделі існують і успішно працюють вже тривалий час. І, напевне, мають право на існування, адже прямої заборони чи вказівки на конкретну модель ОМС, повторимось, законодавство не містить. Про своє бачення структури ОМС і законодавче обґрунтування розповімо у цій статті, яка, сподіваємось, стане вам у пригоді, особливо зараз, коли місцеве самоврядування переходить на кардинально новий щабель свого розвитку.

Людмила Линник

Судова практика

Знесення самовільного будівництва. Коли місцева рада відіграє вирішальну роль? (c. 29)

Самочинне будівництво — чимала проблема більшості населених пунктів. Починаючи від самовільних добудов/перебудов у власних домогосподарствах і закінчуючи забудовою місць загального користування та прибудинкових територій багатоквартирних будинків, громадяни легковажно нехтують нормами і правилами у цій сфері. І чи не найпоширенішим явищем є будівництво гаражів. Як відомо, розташовувати гаражі в безпосередній близькості до багатоквартирного будинку мають право лише певні категорії громадян, але мати гараж поблизу хоче кожний. Що може вдіяти місцева рада у разі виявлення факту самовільного будівництва та за яких умов? Розглянемо на прикладі однієї справи.

Людмила Линник

Зворотний зв'язок

ЗОЗ-КНП орендують майно комунальної власності на загальних засадах (c. 26)

Чи може сільська рада передати ФАПу, який є структурним підрозділом ЗОЗ-КНП (належить іншій громаді), в оренду приміщення без аукціону?
(лист ФДМУ від 04.06.2020 р. № 10-16-10845 (витяг))

Людмила Линник

Додатковi матерiали

Щодо оплати праці радника (c. 21)

Національне агентство України з питань державної служби
Лист від 06.10.2020 р. № 7084/13-20
​Додаток до матеріалу:

Національне агенство України з питань державної служби
Щодо застосування окремих положень Закону України «Про оренду державного та комунального майна» (c. 28)

Фонд державного майна України
Лист від 04.06.2020 р. № 10-16-10845 (витяг)
​Додаток до матеріалу:

Фонд державного майна України
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку