Журнали

Документи та коментарi

Місцеві податки після об’єднання територіальних громад: роз’яснює ДРС (c. 8)

(коментар до роз’яснення ДРС від 18.02.2021 р.1 щодо прийняття регуляторних актів радами територіальних громад та необхідності дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»)

 
Олена Лозова
Щодо практичного застосування вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» під час оприлюднення проєктів регуляторних актів (c. 10)

Роз’яснення ДРСУ від 12.02.2021 р.

Державна регуляторна служба України
Від району до громади: реєстрація права комунальної власності на об’єкти, що передаються у зв’язку з укрупненням районів (c. 12)

(коментар до листа Мін’юсту від 17.03.2021 р. № 11527/1984-26-21/8.4.3)

Людмила Линник

Судова практика

Встановлення ОМС графіка роботи магазину: повноваження з обмеженням (c. 30)

Нещодавно на сайті ДРС1 з’явилась низка роз’яснень, що стосуються повноважень ОМС у різних сферах. Свою думку служба висловила і щодо місцевих порядків компенсації за пільговий проїзд, і щодо затвердження тарифів на платні послуги закладів культури, і щодо встановлення графіків роботи магазинів, ресторанів та барів (детальніше див. газету «Місцева рада», № 3/2021, с. 3). Стосовно останнього є й доволі напрацьована судова практика. Одне з рішень КАС ВС щодо цього питання розглянемо докладніше.

Державна регуляторна служба України.
Людмила Линник

Підшивка бухгалтера

Податковий розрахунок «ЄСВ + ПДФО + ВЗ»: особливості заповнення для ОМС (c. 13)

Податковий розрахунок1 вперше подається за результатами І кварталу 2021 року. Для розгляду особливостей його заповнення однієї статті замало. Цьому питанню присвячено матеріали в газетах «Бухгалтерія: бюджет», № 6/2021, с. 21№ 14/2021, с. 17 та с. 22; «Зарплата та кадрова справа», № 3/2021, с. 18№ 5/2021, с. 19№ 7/2021. А цей матеріал ми присвятимо особливостям заповнення додатків Податкового розрахунку органами місцевого самоврядування (ОМС).

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.
 
Людмила Балла

Зворотний зв'язок

Працівники ОМС: за якою формою вести особові картки? (c. 23)

За якою формою вести особові картки на працівників ОМС? Чи потрібно для посадових осіб застосовувати особову картку, яка передбачена для держслужбовців?

Віктор Шевченко
Депутат облради хоче орендувати приміщення для громадської приймальні: розглядаємо нюанси (c. 24)

Депутат обласної ради звернувся до міської ради з заявою про надання в оренду приміщення комунальної власності для розміщення його громадської приймальні. Чи має депутат якісь переваги при передачі в оренду майна комунальної власності та пільги щодо сплати орендної плати?

Людмила Линник
Муки вибору при скороченні: кого з працівників залишити на роботі, а кого звільнити? (c. 26)

В нашій раді відбувається скорочення. Має залишитися посада «головний спеціаліст», але на неї претендують дві особи, які мають однаковий стаж роботи. Якими критеріями необхідно користуватися під час прийняття рішення про те, кого залишити на роботі, а кого скоротити?

Людмила Балла
Небібліотечні книги: як обліковувати (c. 28)

Хочемо придбати навчальну книгу, необхідну в роботі як бухслужбі, так і юристам (про здійснення публічних закупівель). Ії вартість — 600,00 грн. За яким КЕКВ планувати видатки? Як відображати в обліку таку книгу, якщо її будуть використовувати в роботі працівники ради, а бібліотеки як окремого підрозділу в установі немає? Чи можна використовувати субрахунок 1112 «Бібліотечні фонди» в органі місцевого самоврядування?

Любов Крута
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку