Журналы

Місцева рада

Місцева рада 15.03.2021

3

Тема номера


Актуальні питання управління персоналом в органах місцевого самоврядування

(роз’яснення НАДС, розміщені на офіційному сайті НАДС (https://nads.gov.ua) в розділі «Діяльність»  «Служба в органах місцевого самоврядування»)

Документы и комментарии

Актуальні питання управління персоналом в органах місцевого самоврядування (c. 7)

(роз’яснення НАДС, розміщені на офіційному сайті НАДС (https://nads.gov.ua) в розділі «Діяльність»  «Служба в органах місцевого самоврядування»)

Национальное агентство Украины по вопросам государственной службы
Радник місцевої ради: в яких радах передбачений, варіанти вступу на службу, оплата праці (c. 17)

(коментар до листа НАДС від 06.10.2020 р. № 7084/13-20)

Татьяна Власенко

Статьи

Структура ОМС: специфіка побудови (c. 23)

Місцеве самоврядування в Україні бере свій початок з 1990 року. Втім, те місцеве самоврядування, яке будувалось фактично за «радянською» моделлю і регулювалось відповідним законом, значно відрізняється від сучасного місцевого самоврядування. Та попри оновлене законодавство у цій сфері і постійний розвиток місцевого самоврядування, особливості діяльності, побудови і розподілу повноважень у системі ОМС іноді змушують задуматись. Так, наразі немає єдиного розуміння структури місцевої ради та її виконавчих органів. Законодавчо це питання чітко не врегульоване. Тож ще з 90-х років минулого століття і до цього часу маємо різноманіття рад-юросіб, виконкомів-юросіб, структурних підрозділів рад і виконкомів окремо. Непоодинокими залишаються випадки, коли юрособою є і рада, і її виконком. При цьому, такі моделі існують і успішно працюють вже тривалий час. І, напевне, мають право на існування, адже прямої заборони чи вказівки на конкретну модель ОМС, повторимось, законодавство не містить. Про своє бачення структури ОМС і законодавче обґрунтування розповімо у цій статті, яка, сподіваємось, стане вам у пригоді, особливо зараз, коли місцеве самоврядування переходить на кардинально новий щабель свого розвитку.

Людмила Линник

Судебная практика

Знесення самовільного будівництва. Коли місцева рада відіграє вирішальну роль? (c. 29)

Самочинне будівництво — чимала проблема більшості населених пунктів. Починаючи від самовільних добудов/перебудов у власних домогосподарствах і закінчуючи забудовою місць загального користування та прибудинкових територій багатоквартирних будинків, громадяни легковажно нехтують нормами і правилами у цій сфері. І чи не найпоширенішим явищем є будівництво гаражів. Як відомо, розташовувати гаражі в безпосередній близькості до багатоквартирного будинку мають право лише певні категорії громадян, але мати гараж поблизу хоче кожний. Що може вдіяти місцева рада у разі виявлення факту самовільного будівництва та за яких умов? Розглянемо на прикладі однієї справи.

Людмила Линник

Обратная связь

ЗОЗ-КНП орендують майно комунальної власності на загальних засадах (c. 26)

Чи може сільська рада передати ФАПу, який є структурним підрозділом ЗОЗ-КНП (належить іншій громаді), в оренду приміщення без аукціону?
(лист ФДМУ від 04.06.2020 р. № 10-16-10845 (витяг))

Людмила Линник

Дополнительные материалы

Щодо оплати праці радника (c. 21)

Національне агентство України з питань державної служби
Лист від 06.10.2020 р. № 7084/13-20
​Додаток до матеріалу:

  • "" // "МР", 2021, № 3
Национальное агентство Украины по вопросам государственной службы
Щодо застосування окремих положень Закону України «Про оренду державного та комунального майна» (c. 28)

Фонд державного майна України
Лист від 04.06.2020 р. № 10-16-10845 (витяг)
​Додаток до матеріалу:

  • "" // "МР", 2021, № 3
Фонд государственного имущества Украины
Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи