Журнали

Статтi

Службове житло в громаді: формування, надання, утримання (c. 20)

Місцеві ради та їх виконавчі органи в межах повноважень, наданих їм законом, покликані забезпечити максимальний розвиток територіальних громад та комфорт їх мешканців, а також раціональне й ефективне використання наявних і залучених ресурсів для його забезпечення. Не останню роль у питанні сталого розвитку громади відіграє і безперебійна, на належному рівні робота підприємств, установ та організацій на відповідній території. І добре, коли кваліфіковані кадри мають зацікавленість працювати у громаді, а не шукати кращого життя у більш розвинутому місті, чи взагалі в іншій країні. Важелем на користь громади може стати забезпечення таких працівників, наприклад, службовим житлом. Та кому належить службове жило й як воно може надаватися? Розповімо в цій статті.
(лист МФУ від 10.02.2020 р. № 05110-05-2/4177)

Людмила Линник

Судова практика

«Вміла готувати, та не вміла подавати», або Як ідеально підготовлене рішення сесії може зазнати краху через поспіх (c. 29)

Органи держвлади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством. Це конституційно закріплений принцип, порушення якого, навіть у щонайменшому його прояві, має вирішальні наслідки. Наприклад, ідеально відпрацьоване в комісіях і одностайно підтримане депутатами рішення сесії місцевої ради може бути скасовано за рішенням суду через порушення порядку і строків скликання такої сесії. Так, зокрема, сталося у справі № 317/343/17(2-а/317/1/2018), постанову КАС ВС у якій розглянемо у цій статті.

Людмила Линник

Підшивка бухгалтера

Порядок дій для працівників рад, які реорганізовуються після виборів: кожен кінець — це новий початок… (c. 15)

Повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об’єднаються за результатами виборів (25.10.2020 р.), повинні завершитись в день набуття повноважень радою, обраною ОТГ (ч. 2 ст. 8 Закону № 157). У зв’язку з цим на працівників рад очікують зміни: когось звільнять, когось — переведуть на роботу до ради ОТГ, а когось буде обрано на виборну посаду (про цю категорію працівників поговоримо після проведення виборів). Далі наведемо порядок дій за наслідками реорганізації для працівників ОМС, що увійшли до складу ОТГ.

Віта Макаренко

Зворотний зв'язок

Працівника переведено на вищеоплачувану посаду: як коригувати середній заробіток під час розрахунку відпускних? (c. 26)

Провідного спеціаліста ОТГ з 01.04.2020 р. переведено на посаду головного спеціаліста. З 26.10.2020 р. такий працівник йде у щорічну основну відпустку на 30 к. дн. Як потрібно коригувати заробіток?

Людмила Сабадаш

Додатковi матерiали

Щодо вчинення реєстраційних дій в умовах змін адміністративно-територіального устрою (c. 10)

Міністерство юстиції України
Лист від 19.08.2020 р. № 6752/8.4.4/32-20
​Додаток до матеріалу:

Міністерство юстиції України
Щодо питань пайової участі замовників будівництва у розвитку інфраструктури населеного пункту (c. 10)

Міністерство розвитку громад та територій України
Лист від 21.09.2020 р. № 8/15.3/6755-20
​Додаток до матеріалу:

Міністерство розвитку громад та територій України
Щодо порядку застосування положень чинного законодавства в частині затвердження договору оренди земельної ділянки між органом місцевого самоврядування (місцевою радою) та суб’єктом господарювання (орендарем) (c. 13)

Міністерство розвитку громад та територій України
Лист від 09.10.2020 р. № 1/34.2/11740-20
​Додаток до матеріалу:

Міністерство розвитку громад та територій України
Щодо сплати місцевою радою квартплати за службову квартиру (c. 25)

Міністерство фінансів України
Лист від 10.02.2020 р. № 05110-05-2/4177
​Додаток до матеріалу:

Міністерство фінансів України
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку