Журнали

Статтi

Списання багатоквартирного будинку з балансу місцевої ради: вивчаємо порядок та умови (c. 18)

Ще кілька років тому вести мову про списання багатоквартирного будинку з балансу місцевої ради (чи відповідного комунального житлово-експлуатаційного підприємства) можна було лише у виняткових випадках. І це при тому, що поріг приватизації квартир у більшості таких будинків вже давно сягнув 100 %. Що змінилося зараз? Як і коли місцева рада може прийняти рішення «попрощатися» з таким майном, ввіривши його в руки законних співвласників? Про це, а також про переваги і наслідки такого рішення, розповімо у цій статті.

Людмила Линник
Визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізосіб (c. 22)

Податок на доходи фізичних осіб (далі — ПДФО) становить левову частку надходжень місцевих бюджетів. Ми здебільшого звикли асоціювати його з відрахуваннями із заробітної плати та інших виплат, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та з відрахуваннями з винагород за цивільно-правовими договорами. Однак не тільки ними єдиними поповнюється ПДФО у місцевій скарбниці. Сьогодні розповімо про оподаткування договорів оренди нерухомого майна фізичних осіб і роль місцевих рад у цьому процесі.

Людмила Линник

Судова практика

Включення земділянки до переліку земельних ділянок, право оренди на які виставляється на земельні торги. Чи завжди це підстава для відмови у її наданні громадянам? (c. 29)

Що краще: отримувати орендну плату за землю, передавши земельну ділянку в оренду, чи отримувати земельний податок з цієї земділянки, передавши її безоплатно у власність громадян? Питання на межі фінінтересів громади та реалізації законодавчо закріпленого права громадян. Адже місцева рада може визначити і сформувати перелік інвестиційно привабливих земділянок, які має намір передати в оренду на конкурентних засадах. І загалом, перебування земділянки в такому переліку є підставою для відмови громадянину — претенденту на безоплатне її отримання. Але чи достатньо тільки цього для відмови? Виявляється — ні. До переліку мають бути включені конкретні і вже сформовані (як об’єкт права) земельні ділянки, а не ефемерні території з орієнтовною площею. І лише за цих умов відмова громадянину у безоплатній передачі такої земділянки буде правомірною. Такого висновку дійшов, зокрема, КАС ВС у постанові від 08.11.2019 р. у справі № 420/914/19. І хоча в цій справі спір виник між громадянином та управлінням Держгеокадастру щодо відведення земділянки на землях за межами населеного пункту, висновки цієї постанови будуть цікаві і місцевим радам, як органам, які розпоряджаються землями в межах тергромад, а з 01.01.2019 р. ще й землями колишніх КСП (тобто і за межами населених пунктів також). Тож про все детальніше.

Людмила Линник

Зворотний зв'язок

Конкурс автоперевізників: як обліковувати кошти від учасників? (c. 25)

Виконавчий орган місцевої ради організовує конкурс серед суб’єктів господарювання на право здійснювати перевезення населення громадським транспортом. Бажаючі взяти участь у конкурсі сплачують внесок на рахунок організатора. На який рахунок віднести ці кошти? Вони надходять на рахунок 3551 і використовуються на проведення цього конкурсу?

Любов Крута
Надбавка за вислугу років посадовій особі ОМС: чи включати стаж роботи на посаді службовця? (c. 28)

Як розрахувати стаж для надбавки за вислугу років працівниці сільської ради, яка:

— з 01.03.2010 р. по 31.01.2019 р. працювала паспортистом в сільській раді;

— з 01.02.2019 р. по теперішній час працює головним спеціалістом сільської ради?

Людмила Сабадаш

Додатковi матерiали

Щодо процедури інформування споживачів у процесі перегляду тарифів на комунальні послуги (c. 7)

Міністерство розвитку громад та територій України

Лист від 18.05.2020 р. № 7/10.1/7990-20

Додаток до матеріалу:

Міністерство розвитку громад та територій України
Щодо встановлення спеціалістам і службовцям доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників таких самих категорій персоналу (c. 12)

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Лист від 19.06.2020 р. № 3511-06/38201-09

Додаток до матеріалу:

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Щодо делегування повноважень від державного органу до органу місцевого самоврядування (c. 15)

Національне агентство України з питань державної служби

Лист від 13.01.2020 р. № 260/13-20

Додаток до матеріалу:

Національне агенство України з питань державної служби
Щодо переведення державного службовця на посаду в орган місцевого самоврядування (c. 15)

Національне агентство України з питань державної служби

Роз’яснення від 23.06.2020 р. № 96 р/з

Додаток до матеріалу:

Національне агенство України з питань державної служби
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку