Журнали

Місцева рада

Місцева рада 30.05.2022

5

Тема номера


Запитання та відповіді щодо служби посадових осіб місцевого самоврядування у період дії воєнного стану відповідно до Закону України

Запитання та відповіді щодо служби посадових осіб місцевого самоврядування у період дії воєнного стану відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану»
(роз’яснення НАДС від 24.05.2022 р.)

Документи та коментарi

Запитання та відповіді щодо служби посадових осіб місцевого самоврядування у період дії воєнного стану відповідно до Закону України (c. 6)

Запитання та відповіді щодо служби посадових осіб місцевого самоврядування у період дії воєнного стану відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану»
(роз’яснення НАДС від 24.05.2022 р.)

Національне агенство України з питань державної служби
Як органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати військових транспортними засобами та паливом (c. 9)

Роз’яснення Міністерства розвитку громад та територій України від 11.05.2022 р.

Міністерство розвитку громад та територій України
Працівник у полоні: що з оплатою праці? (c. 12)

(коментар до листа Мінекономіки від 13.05.2022 р. № 4711-06/24046-09)

Людмила Линник

Статтi

Військово-транспортний обов’язок та примусове вилучення авто: чи є різниця? (c. 16)

Воєнний стан в Україні вкотре продовжено тепер до 23.08.2022 р. Попри зосередження держави на видатках у воєнній сфері, передбачити й охопити всі потреби в умовах війни, напевне, вкрай складно. Тож у законодавстві на цей випадок передбачено особливі умови щодо залучення ресурсів місцевих рад, підприємств, установ та організацій усіх форм власності і навіть фізосіб. Стосовно транспортних засобів (ТЗ) це, зокрема, відбувається шляхом примусового відчуження чи встановлення військово-транспортного обов’язку. Так, це не одне й те саме і регулюються ці заходи різною нормативною базою. Подробиці — у статті.

Людмила Линник
Символи й орієнтири: що потрібно знати про перейменування топонімів (вулиць, районів тощо) (c. 20)

Наразі Україною котиться друга хвиля перейменувань. Перша — у 2015 році — відбувалася здебільшого на виконання Закону № 3171 і стосувалась комуністичних та радянських назв. Натомість зараз — на фоні всеохоплюючої збройної агресії божевільного північного сусіда — українці прагнуть позбуватися всього, що має російський слід. Як впливає зміна назв на роботу бухгалтера місцевої ради (а можливо, не тільки його, адже інформація буде цікавою й іншим посадовим особам) поговоримо прямо зараз.

Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 09.04.2015 р. № 317-VIII.
Любов Крута
Заборона політичних партій: чи достатньо Закону і чи будуть наслідки для місцевих рад? (c. 25)

18.05.2022 р. набрав чинності Закон № 22431. Ним внесено зміни до низки законодавчих актів та, зокрема, розширено перелік підстав для заборони (примусового розпуску, ліквідації) політичних партій. Що це означає та які наслідки має для місцевих рад, розглянемо далі детальніше.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій» від 03.05.2022 р. № 2243-IX.
Людмила Линник

Судова практика

Преміювання працівників в ОМС — справа самих ОМС (c. 29)

Усім не догодиш — вислів, що перевірив себе в різні часи та в різних ситуаціях. Застосовний він і до посадових осіб органів місцевого самоврядування (далі — ОМС): як виборних, так і призначених за розпорядженням голови. Адже навіть якщо за особу проголосувало 100 % (що є фантастикою) присутніх, це не є позицією всіх жителів громади. Крім того, очікування від роботи й поведінки такої особи у кожного свої і з часом вони можуть не виправдатись. Так само не завжди мешканців вдовольняють особи, призначені на посади в ОМС, та рівень виконання ними своїх повноважень. І річ не завжди в тім, що у посадовця «кульгає» компетентність, — самі критики часто не обізнані про специфіку роботи ОМС, навантаження на кожну посадову особу, а то й взагалі критикують через особисту неприязнь. Таке невдоволення з боку громадян ставить під сумнів роботу певних працівників ОМС і справедливість її оплати. І користуючись правом на інформацію та знаючи обсяги зарплат в ОМС, деякі з невдоволених відстоюють свою думку навіть у суді, як-от у справі № 1840/2970/18, про яку розповімо сьогодні.

Людмила Линник

Зворотний зв'язок

Чи може рада передати в оренду майно власному комунальному підприємству без аукціону? (c. 28)

Статтею 15 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» визначено перелік суб’єктів, яким державне та комунальне майно може бути передано без аукціону. В ній йдеться лише про установи й організації? Чи можна цю норму Закону застосувати і для передачі комунального майна в оренду без проведення аукціону комунальним підприємствам?

Людмила Линник

Додатковi матерiали

Щодо оплати праці працівника, який перебуває у полоні (c. 14)

Міністерство економіки України
Лист від 13.05.2022 р. № 4711-06/24046-09
​Додаток до матеріалу:

Міністерство економіки України
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку