(коментар до листа Мінекономіки від 13.05.2022 р. № 4711-06/24046-09)
Тема номера
(коментар до листа Мінекономіки від 13.05.2022 р. № 4711-06/24046-09)
Документи та коментарi
Запитання та відповіді щодо служби посадових осіб місцевого самоврядування у період дії воєнного стану відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану»
(роз’яснення НАДС від 24.05.2022 р.)
Роз’яснення Міністерства розвитку громад та територій України від 11.05.2022 р.
Міністерство розвитку громад та територій України(коментар до листа Мінекономіки від 13.05.2022 р. № 4711-06/24046-09)
Людмила ЛинникСтаттi
Воєнний стан в Україні вкотре продовжено тепер до 23.08.2022 р. Попри зосередження держави на видатках у воєнній сфері, передбачити й охопити всі потреби в умовах війни, напевне, вкрай складно. Тож у законодавстві на цей випадок передбачено особливі умови щодо залучення ресурсів місцевих рад, підприємств, установ та організацій усіх форм власності і навіть фізосіб. Стосовно транспортних засобів (ТЗ) це, зокрема, відбувається шляхом примусового відчуження чи встановлення військово-транспортного обов’язку. Так, це не одне й те саме і регулюються ці заходи різною нормативною базою. Подробиці — у статті.
Людмила ЛинникНаразі Україною котиться друга хвиля перейменувань. Перша — у 2015 році — відбувалася здебільшого на виконання Закону № 3171 і стосувалась комуністичних та радянських назв. Натомість зараз — на фоні всеохоплюючої збройної агресії божевільного північного сусіда — українці прагнуть позбуватися всього, що має російський слід. Як впливає зміна назв на роботу бухгалтера місцевої ради (а можливо, не тільки його, адже інформація буде цікавою й іншим посадовим особам) поговоримо прямо зараз.
18.05.2022 р. набрав чинності Закон № 22431. Ним внесено зміни до низки законодавчих актів та, зокрема, розширено перелік підстав для заборони (примусового розпуску, ліквідації) політичних партій. Що це означає та які наслідки має для місцевих рад, розглянемо далі детальніше.
Судова практика
Усім не догодиш — вислів, що перевірив себе в різні часи та в різних ситуаціях. Застосовний він і до посадових осіб органів місцевого самоврядування (далі — ОМС): як виборних, так і призначених за розпорядженням голови. Адже навіть якщо за особу проголосувало 100 % (що є фантастикою) присутніх, це не є позицією всіх жителів громади. Крім того, очікування від роботи й поведінки такої особи у кожного свої і з часом вони можуть не виправдатись. Так само не завжди мешканців вдовольняють особи, призначені на посади в ОМС, та рівень виконання ними своїх повноважень. І річ не завжди в тім, що у посадовця «кульгає» компетентність, — самі критики часто не обізнані про специфіку роботи ОМС, навантаження на кожну посадову особу, а то й взагалі критикують через особисту неприязнь. Таке невдоволення з боку громадян ставить під сумнів роботу певних працівників ОМС і справедливість її оплати. І користуючись правом на інформацію та знаючи обсяги зарплат в ОМС, деякі з невдоволених відстоюють свою думку навіть у суді, як-от у справі № 1840/2970/18, про яку розповімо сьогодні.
Людмила ЛинникЗворотний зв'язок
Статтею 15 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» визначено перелік суб’єктів, яким державне та комунальне майно може бути передано без аукціону. В ній йдеться лише про установи й організації? Чи можна цю норму Закону застосувати і для передачі комунального майна в оренду без проведення аукціону комунальним підприємствам?
Людмила ЛинникДодатковi матерiали
Міністерство економіки України
Лист від 13.05.2022 р. № 4711-06/24046-09
Додаток до матеріалу: