Журнали

Місцева рада
Місцева рада 16.12.2019
12

Тема номера


Приватизація комунального майна: готуємось до нового року

Вже час підбивати підсумки року, що минає, та складати плани на новий. Основним документом, з яким ради мають визначитися до кінця року, це, звісно, бюджет. І не останню роль, у тому числі й у процесі формування бюджету, відіграє приватизація комунального майна. Адже надходження від приватизації подекуди є суттєвим поповненням місцевої «скарбниці». Тож у цій статті стисло нагадаємо про етапи приватизації та дії місцевих рад наприкінці поточного − початку нового року.

Статтi

Структурні підрозділи місцевих рад — юрособи: утворення, трудові відносини, умови оплати праці (c. 8)

Триває об’єднання територіальних громад. Та і повноваження рад об’єднаних територіальних громад (далі — ОТГ) порівняно з тими, які вони мали до об’єднання, значно розширюються. Збільшуються і територія діяльності, і сфера впливу, і кількість підпорядкованих закладів та установ. У зв’язку з цим виникає необхідність утворення профільних структурних підрозділів (відділів, управлінь), у віданні яких перебуватимуть заклади кожної сфери (фінанси, освіта, спорт, культура тощо). Про те, як утворюють такі підрозділи місцеві ради та як організовують трудові відносини з працівниками таких підрозділів, і поговоримо.
(лист НАДС від 09.06.2017 р. № 5267/13-17)

Єдиний податок: last but not least (c. 15)

Сьогодні на вас чекає розповідь про останній з місцевих податків. Останній за списком, та не останній за значенням, як кажуть у таких випадках англійці (last but not least). Адже він є обов’язковим для встановлення. Якщо ви уважно прочитали попередні статті циклу, присвяченого правилам установлення місцевих податків і зборів (див. газету «Місцева рада», № 9/2019, с. 25; № 10/2019, с. 12 та № 11/2019, с. 18), то з єдиним податком ви теж упораєтесь. Хоча, чесно кажучи, серед усіх місцевих податків він, мабуть, найзаплутаніший. Та якщо до справи підійти творчо, можна знайти вихід із будь-якої складної ситуації. Звісно, з нашою допомогою.

Приватизація комунального майна: готуємось до нового року (c. 18)

Вже час підбивати підсумки року, що минає, та складати плани на новий. Основним документом, з яким ради мають визначитися до кінця року, це, звісно, бюджет. І не останню роль, у тому числі й у процесі формування бюджету, відіграє приватизація комунального майна. Адже надходження від приватизації подекуди є суттєвим поповненням місцевої «скарбниці». Тож у цій статті стисло нагадаємо про етапи приватизації та дії місцевих рад наприкінці поточного − початку нового року.

Судова практика

Інформація про вільні земельні ділянки є публічною і має перебувати у відкритому доступі (c. 24)

Для того, щоб зробити діяльність органів місцевого самоврядування (далі — ОМС) більш відкритою, прозорою та наближеною до мешканців територіальних громад, створено усі законодавчі передумови. Однією з них є запровадження поняття «публічна інформація» та правил доступу до неї. Ще один крок назустріч суспільству — інформація у формі відкритих даних, яку, не очікуючи на запити, розпорядники інформації, у тому числі ОМС, повинні оприлюднювати на власних сайтах та на порталі data.gov.uaЗокрема, це інформація про незадіяні землі відповідної територіальної громади. У справі, про яку йтиметься в цьому матеріалі, місцева рада не лише не забезпечила наявність відповідної інформації на зазначених інтернет-ресурсах, а й не надала таку інформацію на звернення громадянина. Як наслідок — судова справа. Про те, чим завершилась вона для місцевої ради й які висновки мають зробити ОМС, розповімо, аналізуючи постанову ВС КАС від 05.11.2019 р. у справі № 359/7966/16-а1.

 

Зворотний зв'язок

Працівник повернув підзвітні кошти у більшій сумі: заборгованість чи дохід бюджету? (c. 21)

Працівнику видали аванс на відрядження в сумі 3500,00 грн. За Звітом про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, затверджено витрати в сумі 3373,88 грн. Працівник повинен був повернути залишок невикористаних коштів у сумі 126,12 грн на рахунок установи. Вносячи гроші на рахунок через установу банку, працівник сплатив на 8 коп. більше, ніж належить — 126,20 грн.
Казначейство відновило касові видатки установи за КЕКВ 2240 (за яким раніше були проведені витрати) на суму 126,12 грн, а 8 коп. самовільно перерахувало до бюджету, оскільки побачило, що різниця між виданим авансом та затвердженими витратами за авансовим звітом саме 126,12 грн. Тобто видатки мають бути відновлені тільки на суму 126,12 грн, а здійснювати витрати на решту 8 коп. установа не має права.
Чи правомірні дії Казначейства? Чи дійсно зайве сплачені працівником 8 коп. мають бути перераховані до бюджету, а не повернені йому, наприклад, на картку?

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за І квартал 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за березень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за березень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за березень 2020 року

Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА)

Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма № 1-ОТ)

15.04.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за березень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку