Журнали

Місцева рада
Місцева рада 15.06.2020
6

Тема номера


Місцевий порядок визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів: регуляторний акт чи ні?

Чи потрібно місцевій раді затверджувати власний Порядок визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території громади? І якщо так, то чи є такий документ регуляторним актом? Відповідь на ці запитання надала ДРС у Роз’ясненні від 07.05.2020 р.. Далі — детальніше.
(роз’яснення ДРС від 07.05.2020 р.)

Статтi

Місцевий порядок визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів: регуляторний акт чи ні? (c. 11)

Чи потрібно місцевій раді затверджувати власний Порядок визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території громади? І якщо так, то чи є такий документ регуляторним актом? Відповідь на ці запитання надала ДРС у Роз’ясненні від 07.05.2020 р.. Далі — детальніше.
(роз’яснення ДРС від 07.05.2020 р.)

Коригування середнього заробітку посадових осіб та службовців: готові коефіцієнти (c. 19)

Постановою КМУ від 03.06.2020 р. № 441 в усіх місцевих радах передбачено підвищення посадових окладів керівних працівників, спеціалістів та службовців. Детально це питання ми розглянули в газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 23/2020, с. 11. Підвищення окладів є підставою для проведення коригування середнього заробітку. Щоб ви не витрачали час на обчислення, у цій статті наводимо розраховані коефіцієнти коригування, на які потрібно відкоригувати виплати, нараховані в розрахунковому періоді до дня набрання чинності цією постановою.

Судова практика

Керівник зменшив премію, працівник проти: чия правда? (c. 30)

Отримання працівником премії за свою роботу є відзнакою з боку керівництва і гарним матеріальним стимулом до плідної праці. Часто працівники вважають, що премія є невід’ємною складовою їх заробітку, і негативно сприймають її відсутність у певному періоді. Такий негатив інколи приводить працівника та роботодавця до зали суду. Наприклад, у постанові від 22.12.2016 р. у справі № 389/1134/16-а суд вкотре з’ясував, чи є зміною в умовах праці зменшення розміру або позбавлення працівника премії та чи треба попереджати працівника про таке зменшення премії за два місяці. Далі розглянемо детальніше.

Підшивка бухгалтера

Літо, літо, літечко — відпусток це чарівний час, або Тривалість оплачуваних відпусток працівників ОМС (c. 15)

Влітку як ніколи хочеться у відпустку. Мрії щодо цієї теплої пори працівники плекають цілий рік. І ось нарешті ця мить настає smiley. Проте оплачувані відпустки бувають різних видів, від яких залежить їх тривалість та умови надання. Розібратися в хитросплетіннях оплачуваних відпусток для працівників ОМС допоможе цей матеріал.

Зворотний зв'язок

Компенсація за невикористану відпустку «за стаж» голові ради: чи можливо? (c. 26)

Сільський голова використав щорічну основну відпустку тривалістю 30 к. дн. Також він має право на 15 к. дн. додаткової відпустки за стаж. Він бажає отримати компенсацію за таку невикористану додаткову відпустку. Чи можна йому виплатити компенсацію?

Плата за оренду майна КНП →​ в бюджет: чи може рада вимагати? (c. 27)

КНП, засноване місцевою радою (підпорядковується місцевому органу управління охорони здоров’я), здає в оренду нерухоме майно, закріплене за ним на праві оперативного управляння. Згідно з місцевим порядком оренди комунального майна 60 % орендної плати є доходами місцевого бюджету. Чи має підстави місцева рада (ОМС) вимагати перерахування частини орендної плати в бюджет? Або ж це може загрожувати статусу неприбутковості КНП?
(Індивідуальна податкова консультація від 07.05.2020 р. № 1841/6/99-00-07-02-02-06/ІПК)

Додатковi матерiали

Щодо надання роз’яснення з окремих питань діяльності органів місцевого самоврядування (c. 8)

Міністерство розвитку громад та територій України
Лист від 12.03.2020 р. № 8/34.4/1920-20 (витяг)
Додаток до матеріалу:

Щодо підготовки проектів рішень органів місцевого самоврядування, якими затверджуються положення про порядок проведення конкурсного відбору підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги з поводженн (c. 14)

Державна регуляторна служба України
Роз’яснення від 07.05.2020 р.
Додаток до матеріалу:

Щодо відповідності вимогам для перебування у статусі неприбуткової організації комунального підприємства у разі спрямування частини надходжень від орендної плати за оренду майна цього підприємства на спеціальний рахунок районної ради за рішенням такої рад (c. 28)

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 07.05.2020 р. № 1841/6/99-00-07-02-02-06/ІПК
Додаток до матеріалу:

Календар бухгал­тера
30.11.20

ЄСВ із зарплати (доходу) за жовтень 2020 року (гірничі підприємства)

Авансовий внесок з туристичного збору за листопад 2020 року

ПДФО та ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за жовтень 2020 року

ПДВ за жовтень 2020 року

Акцизний податок за жовтень 2020 року

Плата за землю за жовтень 2020 року

Рентна плата за жовтень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку