Журнали

Місцева рада
Місцева рада 23.01.2023
1

Тема номера


Посадова особа з військовим званням: як встановити ранг?

Чи застосовується постанова КМУ від 20.04.2016 р. № 306 до служби в органах місцевого самоврядування? Зокрема, якщо, наприклад, на посаду до органу місцевого самоврядування приймається особа, яка має військове звання, чи необхідно застосовувати додаток 2 до цієї постанови? Чи такій особі ранг присвоюється відповідно до ст. 15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», не зважаючи на військове звання та залежно від категорії посади, на яку приймається?
(лист НАДС від 18.11.2022 р. № 4706/10.3-22)

Статтi

Організація обліку дітей дошкільного, шкільного віку: дії місцевої ради (c. 10)

Відповідно до п.п. 4 п. «б» ст. 32 Закону про МС1 одним із повноважень, делегованих органам місцевого самоврядування у сфері освіти, є організація обліку дітей дошкільного та шкільного віку. Механізм ведення такого обліку містить Порядок № 6842. Відповідно до абз. 2 п. 4 Порядку № 684 районні, районні у містах держадміністрації та міські, селищні, сільські ради, у тому числі об’єднаних тергромад, їх виконавчі органи із залученням відповідних терорганів Нацполіції та служб у справах дітей організовують ведення обліку дітей шкільного віку. У цьому матеріалі зупинимося на основних моментах реалізації зазначеного повноваження, а якщо у вас залишаться запитання — надсилайте їх до редакції, будемо розбиратися.

Закон України «Про місцеве самоврядування» від 21.05.1997 р. № 280/97.
Порядок ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, затверджений постановою КМУ від 13.09.2017 р. № 684.
Людмила Балла

Судова практика

Рада припинила зберігати середній заробіток мобілізованому працівнику. Працівник невдоволений. На чиєму боці суд? (c. 29)

19.07.2022 р. скасовано збереження середнього заробітку за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту (див. газету» «Бухгалтерія: бюджет», № 28/2022, с. 9). Тож з 19.07.2022 р. роботодавці припинили зберігання середнього заробітку призваним/мобілізованим працівникам, окрім педагогів, гарантія для яких встановлена профільним законодавством (див. газету» «Бухгалтерія: бюджет», № 33/2022, с. 20 та № 37/2022, с. 11). Звісно для працівників це стало неприємним сюрпризом і, як наслідок, з’явилися численні позови. Рішень за результатами розгляду таких справ у Єдиному реєстрі судових рішень вже більш ніж достатньо. Розглянемо одне з них у цьому матеріалі.

Людмила Линник

Зворотний зв'язок

Матеріальна відповідальність працівників ОМС (c. 23)

Як визначити матеріально відповідальну особу в апараті сільської ради? У штатному розписі сільської ради не передбачено посади «завідувач господарства». Хто має виконувати цю функцію?

Людмила Линник
Посадова особа з військовим званням: як встановити ранг? (c. 28)

Чи застосовується постанова КМУ від 20.04.2016 р. № 306 до служби в органах місцевого самоврядування? Зокрема, якщо, наприклад, на посаду до органу місцевого самоврядування приймається особа, яка має військове звання, чи необхідно застосовувати додаток 2 до цієї постанови? Чи такій особі ранг присвоюється відповідно до ст. 15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», не зважаючи на військове звання та залежно від категорії посади, на яку приймається?
(лист НАДС від 18.11.2022 р. № 4706/10.3-22)

Алла Головко

Додатковi матерiали

Щодо застосування норм бюджетного законодавства (c. 6)

Міністерство фінансів України
Лист від 11.01.2023 р. № 05120-02/Ш-400/3/66
​Додаток до матеріалу:

Міністерство фінансів України
Щодо надання в оренду нерухомого майна балансоутримувачем (c. 9)

Фонд державного майна України
Лист від 08.11.2022 р. № 10-16-16300
​Додаток до матеріалу:

Фонд державного майна України
Щодо присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування (c. 28)

Національне агентство України з питань державної служби
Лист від 18.11.2022 р. № 4706/10.3-22
​Додаток до матеріалу:

Національне агенство України з питань державної служби
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку