Журнали

Місцева рада

Місцева рада 21.09.2020

9

Тема номера


«Професійні» премії (до Дня юриста, до Дня землевпорядника тощо): чи можна виплачувати в місцевих радах?

Чи можна виплачувати премії до професійних свят у місцевих радах (наприклад, спеціалісту-юрисконсульту — премію до Дня юриста; спеціалісту-землевпоряднику — премію до Дня землевпорядника тощо)?

Статтi

Стажування в ОМС: оформлення, оплата, результати (c. 12)

З метою набуття практичного досвіду, перевірки професійного рівня і ділових якостей працівників, які претендують на зайняття посад в органах місцевого самоврядування, призначення на які здійснюється відповідним головою, може проводитись їх стажування. В матеріалі розглянемо, як оформлюється зарахування на стажування, чи потрібно стажиста приймати на посаду в ОМС та чи оплачується період стажування.
(лист НАДС від 26.08.2020 р. № 6109/13-20)

Віта Макаренко
Туалет переїжджає у будівлю: як обліковувати? (c. 18)

Приводом до написання статті стало таке звернення читача: «Туалет сільради розташовувався на вулиці, обліковувався на балансі як споруда на субрахунку 1013. Зараз плануємо переобладнати частину будівлі ради, щоб розмістити туалет у приміщенні. Тобто плануємо демонтаж старої споруди, проведення систем водопостачання і водовідведення у приміщенні, зміщення кількох перегородок (не тримальні конструкції), облицювальні роботи і встановлення сантехобладнання. За якими КЕКВ планувати видатки? Як відобразити в обліку ці операції?». На жаль, у невеличких населених пунктах ще досить часто можна зустріти будівлі з санітарними приміщеннями на вулиці, тому пропонуємо матеріал на широкий загал. Крім того, цей матеріал стане у пригоді й установам, у яких проводиться інакша реконструкція, адже в будь-якому разі підхід до обліку всіх реконструкцій буде аналогічним.

Любов Крута

Судова практика

Рішення ради VS рішення суду: з якого дня змінюється розмір орендної плати у зв’язку зі зміною НГО земель (c. 30)

Починаючи з 2016 року, для місцевих рад загалом склалася позитивна судова практика щодо збільшення розміру орендної плати за договорами оренди землі у зв’язку із затвердженням нової нормативної грошової оцінки земель (далі — НГО) населеного пункту. При цьому правомірним вважалось таке підвищення з моменту набуття чинності відповідним рішенням ради, яким вводилась в дію нова НГО, а не з моменту набрання законної сили судовим рішенням. Однак, здається, ми на порозі змін: згідно з ухвалою від 08.09.2020 р. у справі № 921/530/18 ВП ВС вирішила відійти від цієї практики. Про що йдеться — розповімо далі детальніше.

Людмила Линник

Зворотний зв'язок

«Професійні» премії (до Дня юриста, до Дня землевпорядника тощо): чи можна виплачувати в місцевих радах? (c. 24)

Чи можна виплачувати премії до професійних свят у місцевих радах (наприклад, спеціалісту-юрисконсульту — премію до Дня юриста; спеціалісту-землевпоряднику — премію до Дня землевпорядника тощо)?

Людмила Сабадаш

Довідкова інформація

Коригування середнього заробітку робітників ОМС: визначаємо коефіцієнти (c. 25)

З 01.09.2020 р. пропорційно підвищенню розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду з 2102,00 до 2225,00 грн підвищились посадові оклади робітників ОМС. Законодавче підвищення посадових окладів — підстава для проведення коригування середнього заробітку. Детальніше про це розповімо в матеріалі.

Віта Макаренко

Додатковi матерiали

Щодо введення до штату сільської, селищної, міської ради посади державного реєстратора з реєстрації місця проживання (c. 10)

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Лист від 24.07.2020 р. № 2412-02/46101-01
​Додаток до матеріалу:

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Щодо порядку стажування в органах місцевого самоврядування (c. 16)

Національне агентство України з питань державної служби
Лист від 26.08.2020 р. № 6109/13-20
​Додаток до матеріалу:

Національне агенство України з питань державної служби
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку