Журнали

Місцева рада 13 листопада, 2023
10-12
Я

Як уникнути конфлікту інтересів під час голосування з питань, що стосуються сільськогосподарських підприємств, яким місцеві ради надають земельні ділянки (паї) в оренду

-A
A+

Бути депутатом місцевої ради почесно. Але водночас цей статус вимагає відповідальності та доброчесності від того, кому громада довірила право розпоряджатися її власністю та майном. А для того, щоб виправдати довіру громади, місцевим обранцям вкрай важливо дотримуватись вимог антикорупційного законодавства.

Аби полегшити життя депутатам місцевих рад, НАЗК підготувало відповідь на одне з найпоширеніших запитань1.

Отже, як уникнути конфлікту інтересів під час голосування з питань, що стосуються сільськогосподарських підприємств, яким місцеві ради надають земельні ділянки (паї) в оренду?

Передусім наголошуємо на тому, що обов’язковою ознакою конфлікту інтересів є наявність у особи приватного інтересу, що передбачає будь-який майновий чи немайновий інтерес.

Зазвичай умовами договору передбачається отримання орендодавцем доходу від оренди земельної ділянки (паю) та сплата орендарем мінімального податкового зобов’язання.

Це може зумовлювати наявність у депутатів приватного інтересу. Він може полягати у прагненні не зашкодити договірним відносинам із сільськогосподарським підприємством та, відповідно, діяти на його користь під час реалізації своїх депутатських повноважень.

Отже, за наявності у депутатів місцевої ради зазначеного приватного інтересу під час голосування за рішення ради щодо сільськогосподарського підприємства, з яким укладено договір оренди, вбачатиметься конфлікт інтересів.

У разі його наявності, враховуючи положення ст. 28, ч. 1 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції» та ст. 591 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», депутату слід повідомити про конфлікт інтересів на засіданні ради та не брати участі в голосуванні. Проте лише в тому разі, якщо неучасть не призведе до втрати правомочності органу.

НАДС підкреслює: якщо у вас виникли додаткові запитання, звертайтеся до контакт-центру НАДС за номером +38 (044) 200-06-94.

Докладніше про конфлікт інтересів можна прочитати в роз’ясненнях в Базі знань НАЗК за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/category/konflikt-interesiv/

№ 10-12, 2023  (с. 4)
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку