Журнали

Місцева рада 13 листопада, 2023
10-12
Я

Яким документом засвідчується рівень володіння державною мовою посадовою особою місцевого самоврядування

-A
A+

НАДС на офіційному сайті зазначило таке.

З 16 липня 2021 року набув чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25 квітня 2019 року № 2704-VIII (далі — Закон № 2704-VIII) в частині засвідчення державним сертифікатом рівня володіння державною мовою.

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 5 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07 червня 2001 року № 2493-III право на службу в органах місцевого самоврядування мають громадяни України незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, терміну проживання на відповідній території.

На посаду можуть бути призначені особи, які мають відповідну освіту і професійну підготовку, володіють державною мовою відповідно до рівня, визначеного Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Відповідно до частини першої статті 10 Закону № 2704-VIII вимоги щодо відповідного рівня володіння державною мовою особами, визначеними статтею 9 цього Закону, встановлює Національна комісія зі стандартів державної мови.

Частиною третьою статті 10 Закону № 2704-VIII передбачено, що рівень володіння державною мовою особами, зазначеними у пункті 2 частини першої статті 9 цього Закону, а саме депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатами місцевих рад, посадовими особами органів місцевого самоврядування, засвідчується:

1) документом про повну загальну середню освіту за умови, що такий документ підтверджує вивчення особою української мови як навчального предмета (дисципліни);

або

2) державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою, що видається Національною комісією зі стандартів державної мови відповідно до Закону № 2704-VIII.

Документ, що засвідчує рівень володіння державною мовою, подається особою до обрання чи призначення на посади, визначені частиною першою статті 9 Закону № 2704-VIII.

Додатково інформуємо, що у разі відсутності документа про повну загальну середню освіту за умови, що такий документ підтверджує вивчення особою української мови як навчального предмета (дисципліни), особа, звертається до Національної комісії зі стандартів державної мови для отримання державного сертифіката про рівень володіння державною мовою.

№ 10-12, 2023  (с. 3)
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку