Журналы

Практика МСФЗ

Практика МСФЗ 29.07.2024

7

Тема номера


Гарантійний платіж в обліку орендаря

Договором оренди нежитлового приміщення передбачено, що до початку оренди орендар має сплатити орендодавцю гарантійний платіж.
Оренда не є короткостроковою. Як такий платіж відобразити в обліку?

Новинарня

IFRIC-апдейти: червень 2024 року (c. 8)

На червневому засіданні Комітет завершив обговорювати звітування щодо звітних сегментів (МСФЗ 8 «Операційні сегменти») і розглянув нове подання щодо класифікації грошових потоків для окремих типів похідних інструментів (МСБО 7 «Звіт про рух грошових коштів»).
Комітет також попросили висловити свою думку щодо двох проєктів РМСБО: об’єднання бізнесу — розкриття інформації, гудвіл і знецінення та нематеріальні активи.
Розглянемо підсумки засідання детальніше.

Анна Хомюк
Управління майном: ПКУ безсилий (c. 10)

Договори управління майном — це чорна діра для українського бухгалтера.
Кажуть, декого вона затягнула й відтоді їх не бачили. Не хочуть устрявати в цю трясовину й офіційні органи.
Тому нечасто балують своїми роз’ясненнями.
Цього разу нас радують дніпропетровські податківці.

Анна Хомюк

Досвід & судження

Розкриття пов’язаних сторін у примітках до фінзвітності держпідприємства: чи зазначати про державні банки? (c. 11)

Однією з підстав для модифікації аудиторської думки у звіті незалежного аудитора може бути неповне розкриття інформації про пов’язані сторони в примітках до фінансової звітності. Для державних підприємств тут ховається додаткове підводне каміння, як-от кредитні відносини з державними банками. За їх наявності аудитор, найімовірніше, попросить розкрити таку інформацію саме як операції з пов’язаними сторонами.
Розберімося, наскільки це обґрунтовано.

Юрий Цыганок
Гарантійний платіж в обліку орендаря (c. 15)

Договором оренди нежитлового приміщення передбачено, що до початку оренди орендар має сплатити орендодавцю гарантійний платіж.
Оренда не є короткостроковою. Як такий платіж відобразити в обліку?

Светлана Куртенок

Nota Bene

Розкриття й бездохідність (c. 17)

У буремні часи лімітрофної війни прозаїчні бухгалтерські проблеми, безумовно, багатьом керівникам підприємств можуть здатися нікчемними й нудними.
Але це не означає, що бухгалтери мають втрачати професійну пильність.
Особливо якщо вони працюють в оборонному секторі.

Иван Чалый

Фідбек

Капіталізація фарби (c. 20)

Чи можна капіталізувати витрати на фарбування стін шоуруму, якщо це покращує зовнішній вигляд і завдяки цьому можуть збільшитися продажі?

А. Паненко

МСФЗ для початківців

МСБО 16: надходження до початку використання (c. 21)

У березні 2020 року РМСБО запровадила поправки до МСБО 16 «Основні засоби».
Ці поправки застосовуються до періодів починаючи з 1 січня 2022 року та стосуються надходжень від реалізації продукції, яку вироблено у процесі доставлення активу до місця розташування й доведення його до стану, необхідного для його експлуатації у спосіб, визначений управлінським персоналом.

Анна Хомюк
Що таке «фінансові інструменти» за МСФЗ та якими стандартами регламентується їхній облік (c. 23)

Поняття «фінансові інструменти» геть не просте. І думка, що для того, щоб знати облік фінінструментів, достатньо вивчити тільки два стандарти — МСБО 32 й МСФЗ 9, хибна. Питання комплексне, і вимоги щодо обліку фінінструментів розкидані по багатьох стандартах.
Розглянемо, що слід вважати фінансовими інструментами в парадигмі МСФЗ.

Ольга Значкова

IMHO

Майнові права на майбутню нерухомість: сценарії для відображення в МСФЗ-звітності (c. 28)

Коли в підприємства є право власності на об’єкт нерухомості, то невизначеності з відображенням такої нерухомості в обліку та звітності немає. Якщо об’єкт використовують у власній діяльності, це основний засіб і керуємося вимогами МСБО 16 «Основні засоби». У випадку, коли об’єкт не використовують самостійно, а, наприклад, надають в операційну оренду, це інвестиційна нерухомість і відображаємо її у звітності за правилами МСБО 40 «Інвестиційна нерухомість». Водночас, крім стандартних операцій купівлі-продажу нерухомості з переданням права власності, не менш поширеними є операції з майновими правами. Своєю чергою, майнові права на майбутню нерухомість відмінні від права власності на нерухомість.
Що робити з таким обліковим об’єктом — далі про це детальніше.

Сергей Рогозный, Елена Дядюн
Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи