Журналы

Практика МСФЗ

Практика МСФЗ 25.07.2022

7

Тема номера


«Фахівцям служб внутрішнього аудиту важливо зрозуміти, як змінилися очікування ключових стейкголдерів…, щоб довести, що внутрішній аудит не просто центр витрат, а функція, що підвищує стійкість і ефективність бізнесу під час кризи»

Внутрішній аудит — це точно не те, чим варто нехтувати в компанії.
Проте, звісно, воєнні дії на території України накладають свій відбиток і на цю професію.
Поділитися із читачами своєю думкою щодо реалій та перспектив внутрішнього аудиту в Україні ми запросили Сергія Касаткіна — фахівця компанії KPMG в Україні.

Новинарня

Мультивалютні групи договорів страхування: тентативне рішення КТМФЗ (c. 4)

Комітет із тлумачень міжнародних стандартів фінансової звітності у червні 2022 року досить плідно попрацював.
За результатами зустрічі було ухвалено одне тентативне рішення та чотири РПД (їх ще має погодити РМСБО).
Зараз ознайомимося з тентативним рішенням щодо застосування вимог МСФЗ 17 «Страхові контракти» та МСБО 21 «Вплив змін валютних курсів».
РПД присвятимо наступний матеріал після їх затвердження Радою.

Анна Хомюк

Авторитет

«Фахівцям служб внутрішнього аудиту важливо зрозуміти, як змінилися очікування ключових стейкголдерів…, щоб довести, що внутрішній аудит не просто центр витрат, а функція, що підвищує стійкість і ефективність бізнесу під час кризи» (c. 7)

Внутрішній аудит — це точно не те, чим варто нехтувати в компанії.
Проте, звісно, воєнні дії на території України накладають свій відбиток і на цю професію.
Поділитися із читачами своєю думкою щодо реалій та перспектив внутрішнього аудиту в Україні ми запросили Сергія Касаткіна — фахівця компанії KPMG в Україні.

Сергей Касаткин

Досвід & судження

Зміна облікової ставки: ефект в обліку (c. 15)

З 3 червня 2022 року НБУ різко підвищив облікову ставку з 10 до 25 %.
Подивімося, на які статті в обліку це може вплинути.

Ольга Значкова
Афганістан і Сирія. Наша нова компанія (c. 17)

Нацбанк, обґрунтовуючи підняття ставки з 10 % одразу до 25 %, поділився з українським народом доволі тривожними цифрами: «у травні 2022 року споживча інфляція в річному вимірі пришвидшилася до 18 % (із 16,4 % у квітні)».
Стурбованість щодо інфляційних процесів в Україні поділяють і експерти Центру якості аудиту США. У травневому звіті спецгрупи з міжнародної практики цього органу Україну (разом із Афганістаном і Сирією) було віднесено до групи «додаткових» країн, які можуть мати трирічний кумулятивний рівень інфляції, що перевищує 100 % або більше.

Иван Чалый
Період визнання доходу за довгостроковими контрактами: є варіанти (c. 20)

Коли компанія укладає довгостроковий контракт, перед нею так чи інакше постає питання, яким чином (період) визнавати дохід.
Й інколи це не так просто, як здається.
Нещодавно новим кейсом щодо цього порадувала ESMA.
Подивімося, чим нам можуть бути корисними настанови європейського регулятора.

Анна Хомюк
Витрати за позиками: коли зупиняти капіталізацію? (c. 23)

Компанія «КПМГ Україна» продовжує публікувати актуальні матеріали щодо обліку під час українсько-російської війни.
Цього разу матеріал присвячено капіталізації витрат за позиками.

Специалисты КПМГ Украина

Nota Bene

«Дія.City»: бухгалтерські трабли (c. 10)

«Дія.City» — це стоп’ятизірковий податковий олінклюзив для айтівців.
Головбухи та аудитори, які залучені до практичного запровадження відповідних новацій, мають дуже уважно вивчити ті нормативні вимоги, які стосуються бухгалтерського обліку.

Иван Чалый
Суттєвий компонент фінансування: зважаємо на нюанси (c. 13)

Під час визначення того, чи існує суттєвий компонент фінансування в договорі, важливо аналізувати не тільки те, чи фінансує замовник постачальника, а й ситуацію, коли виконавець фінансує свого клієнта.
Сьогодні у фокусі буде справа EECS/0122-05 від європейського регулятора ESMA.

Анна Хомюк

Фідбек

Актив у користування (c. 26)

Плануємо передати авто підприємства в безкоштовне користування медзакладу на рік.
Чи слід у такому разі списати його з балансу? Якщо ні, то чи нараховувати амортизацію?

О. Крамаренко

Податкове планування

Окуповані основні засоби: податковий бік знецінення (c. 28)

Про бухгалтерську долю ОЗ, які лишилися на окупованих рф територіях, ви можете дізнатися зі статті тут.
Зараз же зосередимося більше на знеціненні та його податкових наслідках.

Виталий Прокопенко

МСФЗ для початківців

Призупинення діяльності. Стережіться оптимізаторів (c. 34)

Компанія призупинила діяльність у зв’язку з війною.
Консультант порадив нам усі витрати, що виникають, акумулювати на рахунку 39, а списувати вже тоді, коли з’являться доходи.
Чи відповідає МСФЗ такий підхід?

О. Крамаренко

IMHO

«Воєнні» орендні поступки: МСФЗ-звітність орендаря (c. 35)

На прикладі розглянемо, як відображатимуться орендні поступки у звітності орендаря. ТОВ «РЕЛІЗ» із 1 січня 2022 року орендує складське приміщення (950 м2) у ТОВ «СКЛАД-ОПТ» терміном на 3 роки зі щомісячною платою авансом 84 тис. грн, у тому числі ПДВ — 20 %. Для цілей дисконтування застосовують відсоткову ставку за даними офіційної статистики НБУ (середню за попередній квартал до дати договору).
У зв’язку з уведенням воєнного стану 24 лютого 2022 року та воєнними діями на території області, де розташований склад, більшу частину товарно-матеріальних цінностей та всіх працівників (охоронці та комірник) до кінця березня 2022 року було евакуйовано. Протягом квітня та травня 2022 року з міркувань безпеки склад не використовували. У червні 2022 року ТОВ «РЕЛІЗ» поступово відновлює діяльність та експлуатацію складу, але не повною мірою.
Орендодавець, розуміючи ситуацію, надав звільнення від сплати орендної плати за квітень – травень 2022 року та 50 % знижку за червень – серпень 2022 року.

Сергей Рогозный, Елена Дядюн
Передоплатний ПДВ: шлях спокути (c. 43)

Наші читачі повсякчас запитують, як вести облік ПДВ, якщо «першою подією» була передоплата й постачальник ще не зареєстрував податкової накладної (далі — ПН).
Надамо свої рекомендації. При цьому відстежимо шлях ПДВ до кінця, тобто до відображення його в декларації з ПДВ чи ж навпаки до списання через втрату права на податковий кредит.

Анна Хомюк, Віталій Прокопенко
Грошові кошти у проблемних банках: як відобразити в МСФЗ-звітності? (c. 49)

Неплатоспроможність окремих банків під час війни — цілком імовірна ситуація, але сподіваємося, що вона не буде поширеною.
Водночас заяви фахівців банківського сектору свідчать про ризики банкрутства близько 20 банків, що обумовлено різким підняттям облікової ставки НБУ, а ці банки мають значну частку рефінансування НБУ у своїх портфелях. А ще є регіональні банки, які могли видавати кредити компаніям, що розташовані зараз у зоні бойових дій чи окупації, і ми розуміємо, що якість цих кредитів та застав за ними не надають банкам стійкості. Особливо небезпечною ознакою наявності проблем у банку є підвищення ставок за депозитами, що свідчить про дефіцит коштів, і саме такі банки мають підвищені ризики неплатоспроможності.
Отже, хоч яка сумна ця тема, ми все одно маємо розібратися, що робити з грошовими коштами в ситуаціях неплатоспроможності банків, підвищення ризиків банкрутства та негативних прогнозів.

Елена Харламова
Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи