Журналы

Практика МСФЗ

Практика МСФЗ 28.08.2023

8

Тема номера


Усе під контролем: придбання бізнесу від суті до форми

Установлення контролю над іншим суб’єктом господарювання через придбання його корпоративних прав — один із найпоширеніших шляхів зростання корпорацій. Механізму його відображення у звітності присвячено окремий стандарт — МСФЗ 3 «Об’єднання бізнесу». А як правильно звітувати компаніям, які пішли далі, усунувши юридичні бар’єри між материнською та дочірньою компаніями, і вирішили реорганізувати дочірню компанію, приєднавши її?

Новинарня

Спекотний липень 2023-го: підсумки засідання РМСБО (c. 7)

25–27 липня Рада з МСБО традиційно збиралася на щомісячне засідання.
Познайомимо читачів з найбільш цікавими рішеннями.

Анна Хомюк
Необмінна валюта: поправки до МСБО 21 (c. 9)

РМСБО 15 серпня 2023 року ухвалила поправки до МСБО 21 «Вплив змін валютних курсів», що стосуються валют, які не можуть бути обміняними на інші валюти.

Анна Хомюк

Досвід & судження

Приєднання — не об’єднання (c. 10)

МСФЗ 3 «Об’єднання бізнесу» — це як вуличні акварелі Мойсея Бланка: соковито, витончено, але трохи якось незавершено.
Що робити головбуху в ситуації, коли одне підприємство приєднують до іншого?
Чи слід застосовувати МСФЗ 3?
Які саме положення цього стандарту можуть стати у пригоді?

Иван Чалый

Фідбек

Відшкодування шкоди, якої завдала рф… (c. 13)

Наша компанія виграла суд про відшкодування шкоди, заподіяної російською федерацією (рішення господарського суду м. Києва). Сума шкоди суттєва для компанії.
Чи слід визнавати в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість (фінансовий актив) і дохід?

Алевтина Полищук

МСФЗ для початківців

Припинена діяльність: ідентифікація та презентація в МСФЗ-звітності (c. 15)

Навіщо користувачам фінансової звітності потрібна інформація про припинену діяльність?
Імовірно, тому що лише фактографічної інформації про минулі події їм недостатньо.
Розуміння обсягів припиненої діяльності допомагає користувачам зрозуміти, які грошові потоки, доходи, витрати та прибуток компанія втрачає внаслідок вибуття певного компонента бізнесу. Це дає змогу досягати мети розкриття інформації з прогнозною цінністю, як це передбачено Концептуальною основою фінансової звітності. Крім того, рішення про припинення діяльності певного компонента бізнесу може свідчити або про фінансові та/або операційні проблеми в компанії, або, навпаки, про те, що компанія позбувається неефективних напрямів діяльності й зосереджується на більш прибуткових.
Рішення про припинення діяльності може дати уявлення про стратегічний напрям і фокус діяльності керівництва.
Користувачі можуть краще зрозуміти довгострокові цілі, пріоритети та сфери концентрації компанії, проаналізувавши її припинену діяльність. Отже, цінність і корисність розкриття інформації про припинену діяльність, сподіваємося, не викликає сумнівів.
Далі маємо розібратися, які вимоги містить система МСФЗ щодо ідентифікації та подання (презентації) припиненої діяльності.

Елена Харламова

IMHO

Усе під контролем: придбання бізнесу від суті до форми (c. 22)

Установлення контролю над іншим суб’єктом господарювання через придбання його корпоративних прав — один із найпоширеніших шляхів зростання корпорацій. Механізму його відображення у звітності присвячено окремий стандарт — МСФЗ 3 «Об’єднання бізнесу». А як правильно звітувати компаніям, які пішли далі, усунувши юридичні бар’єри між материнською та дочірньою компаніями, і вирішили реорганізувати дочірню компанію, приєднавши її?

Сергей Рогозный
Цілісний майновий комплекс, бізнес та активи (c. 26)

У журналі «Практика МСФЗ», № 6–7/2023, опубліковано статтю «Придбання цілісного майнового комплексу». Хотілося б розширити цю тему, урахувавши МСФЗ 3 «Об’єднання бізнесу» та важливість використання цього стандарту на практиці. Насамперед із чим це пов’язано?
В усьому світі в процесі глобалізації бізнесу більші компанії поглинають дрібніші, особливо під час кризових явищ. Ці процеси не оминули й Україну.
Чому саме кризові явища змушують активізувати ці процеси? Насамперед у дрібних компаній може бути недостатньо ресурсів для ведення бізнесу, а великі можуть купити їх дешевше. Але в цьому випадку нас цікавлять не лише питання цілісних майнових комплексів, а й використання МСФЗ 3.

Николай Марченко
Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи