Журналы

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 26.08.2019

8

Тема номера


Методрекомендації ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів: нова порція змін

(коментар до наказу МОЗ «Про внесення змін до Методичних рекомендацій ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я» від 24.06.2019 р. № 1428)

Документы и комментарии

Оновлений Порядок функціонування системи «Прозорро»: розбираємо зміни «по кісточках» (c. 4)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків» від 10.07.2019 р. № 704)

Ирина Басова
Міжнародний номер банківського рахунку: уже в Україні! (c. 12)

(коментар до постанови правління НБУ «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні» від 28.12.2018 р. № 162)

Татьяна Кондратенко
Методрекомендації ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів: нова порція змін (c. 13)

(коментар до наказу МОЗ «Про внесення змін до Методичних рекомендацій ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я» від 24.06.2019 р. № 1428)

Лидия Безкоровайная, Ольга Сусла

Статьи

ПДВ в електронних закупівлях: потрібно розраховувати навіть неплатникам (c. 15)

Розрахунки з податку на додану вартість додають чимало головного болю всім бухгалтерам. Але зазвичай бухгалтерські служби не переймалися через це, окрім випадків, коли вони самі ставали платниками податку. Але для працівників тендерних комітетів, які працюють в електронній системі, правильний обрахунок ПДВ та визначення його в договорах інколи стає справжньою проблемою. Тож розглянемо в цій статті всі нюанси розрахунків ПДВ, які впливають на здійснення електронних закупівель.

Оксана Верхогляд, Ирина Басова
Стягнення матеріальних збитків із працівника: дотримуємося всіх вимог (c. 18)

Мабуть, у кожному закладі непоодинокими є випадки, коли працівник чи то через необережність, чи то, може, навіть з умислом щось псував — і пощастить, якщо розбитою виявиться пробірка за декілька гривень, а не дорогий прилад за кілька тисяч. У нашій ситуації медсестра випадково розлила чай на ноутбук, який належить закладу охорони здоров’я (далі — ЗОЗ), у якому вона працює. Внаслідок цього ноутбук перестав працювати, тож довелося його ремонтувати, що коштувало чималих грошей. Чи можна стягнути суму, яку сплатив заклад за ремонт ноутбука, з винної працівниці? В якому порядку це можливо зробити?

Татьяна Кондратенко
Вся оренда на папері (c. 29)

З чого починаються орендні відносини? Як і будь-які офіційні відносини — з документа, який визначає, зокрема, права та обов’язки сторін. І вже надалі такі відносини також підкріплюються паперами — будь то передавання об’єкта в оренду, ремонт чи сплата орендних платежів та інші операції, що виникають між орендодавцем і орендарем. Про які саме документи йдеться, поговоримо у цій статті, а також розглянемо приклади складання «орендних» паперів у випадку, коли бюджетна установа є орендодавцем.м

Ольга Сусла

Обратная связь

Ремонт «змішаного» типу, або Як визначити вид ремонтних робіт (c. 41)

Наша установа (терцентр) планує провести ремонт будівлі, а саме: замінити двері в окремих кімнатах, встановити пластикові вікна замість дерев’яних у всій будівлі, замінити лінолеум та поклеїти шпалери в окремих кімнатах тощо. Вартість заміни вікон перевищує 300 тис. грн. До якого виду робіт віднести ремонт: поточного чи капітального? Потрібно робити експертизу на весь комплекс робіт чи лише на заміну вікон?

Марина Дорошенко
Заміна паливного котла: варіанти обліку (c. 43)

Свого часу в бюджетній установі було проведено реконструкцію системи теплопостачання, в складі якої в тому числі встановлено твердопаливний котел. На суму вартості реконструкції було збільшено первісну вартість котельні. Котел зносився, його ремонт економічно недоцільний, тобто потребує заміни, і він не перебуває на обліку як окремий об’єкт основного засобу. Бюджетній установі виділено кошти з місцевого бюджету на придбання нового котла за КЕКВ 3110. Як правильно списати старий котел, який не перебуває на обліку як окремий основний засіб, а становить частину вартості котельні, та оприбуткувати новий?

София Таран

Документы под рукой

Методичні рекомендації ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я (c. 21)

(Затверджено наказом МОЗ від 09 вересня 2014 року № 635 (у редакції наказу МОЗ від 24 червня 2019 року № 1428))

Министерство здравоохранения Украины

Дополнительные материалы

Порядок функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків (c. 9)

Кабінет Міністрів України

Порядок, затверджений постановою КМУ від 24.02.2016 р. № 166 у редакції постанови КМУ від 10.07.2019 р. № 704 (витяг)

Додаток до матеріалу:

  • "" //"НБО", 2019, №8
Кабинет Министров Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи