(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 13.06.2017 р. № 571)
Тема номера
(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 13.06.2017 р. № 571)
Статьи
Як говорить народна мудрість, боржник весело бере, а смутно віддає, тож будь-який борг — це завжди прикрість, а особливо, коли винен державі чи державній установі. Бюджетна система не в захваті від авансування будь-яких господарських операцій з державної скарбниці чи коштів громади, тому й наявність дебіторської заборгованості гарним показником не вважається. Та все ж є і позитивний момент — цю заборгованість можна визначити як актив, який установа отримає у майбутньому. Далі — детальніше.
Марина ДорошенкоПоява кредиторської заборгованості у суб’єкта державного сектору — подія, м’яко кажучи, не з приємних. Як правило, її виникнення у бюджеті обумовлено недостатнім фінансуванням, коли установа не в змозі вчасно виконати зобов’язання, наприклад, розрахуватися за надані послуги чи за доставлені товари. Та, як не крути, все ж кредиторка має бути відображена у бухобліку, і вже за новими рахунками. Пройдемося за кожним окремо.
Ольга Сусла, Ирина БасоваХіба можна уявити бухоблік без офіційного папірця? Звичайно, ні. Це «писане правило» знає кожен бухгалтер, і не тільки, бо не маєш документа — матимеш проблеми з контролюючими органами. Тому, якщо виникла заборгованість, негайно її відображаємо та реєструємо, тим паче, що охоронець порядку — казначейство — завжди напоготові. А у світлі останніх подій, які, з одного боку, модернізували та спростили облік в цілому, а з другого — дещо загальмували процес, є потреба прояснити деякі непорозуміння у документуванні операцій за бюджетними зобов’язаннями.
Павел ЗозуляОбратная связь
Наша установа має багато розрахунків із постачальниками продуктів та медикаментів. Підкажіть, як правильно організувати інвентаризацію розрахунків, адже незабаром потрібно буде проводити й річну інвентаризацію? Що робити, якщо контрагенти не повертають акти звіряння?
Оксана ВерхоглядНаша установа здає в оренду приміщення земельно-кадастровому бюро. Договір оренди укладено на п’ять років. Як відобразити операції з нарахування та оплати орендних платежів у бухобліку? Чи можна вважати дебіторську заборгованість довгостроковою, адже у договорі оренди прописано розрахунок лише на рік?
Ольга СуслаЯк правильно списати дебіторську та кредиторську заборгованості, строк позовної давності яких минув, якщо ми звичайні розпорядники бюджетних коштів? У нас обліковуються залишки кредиторської заборгованості за розрахунками з батьками за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, чи потрібно в разі їх списання перераховувати ці суми до бюджету?
Оксана ВерхоглядПередплачуємо Ваші газети «Новий бюджетний облік» та «Бухгалтерія: бюджет». Плануємо здійснити передплату на наступний 2018 рік восени цього року, але не впевнені, що вистачить коштів. Чи можна газету «Бухгалтерія: бюджет» передплатити за власні кошти, а «Новий бюджетний облік» — за рахунок благодійників? Скажіть, як і коли (на початку року чи поквартально) слід списувати витрати майбутніх періодів?
Ольга СуслаДокументы под рукой
Затверджено наказом МФУ від 24 грудня 2010 року № 1629
Министерство финансов УкраиныЗатверджено наказом МФУ від 18 травня 2012 року № 568 (витяг)
Министерство финансов УкраиныЗатверджено наказом МФУ від 2 квітня 2014 року № 372
Министерство финансов УкраиныЗатверджено наказом МФУ від 29 грудня 2015 року № 1219 (зі змінами, внесеними наказом МФУ від 13 червня 2017 року № 571)
Министерство финансов УкраиныДополнительные материалы
(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 13.06.2017 р. № 571)
Ирина Басова