Журналы

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 27.08.2018

8

Тема номера


Списуємо благодійну допомогу: який субрахунок обрати?

Наш дитячий будинок-інтернат отримує благодійну спонсорську допомогу від хлібозаводу у вигляді хлібу та хлібобулочних виробів, а також час від часу благодійники надають послуги: заправляють картриджі, ремонтують автомобіль і таке інше. Підкажіть, на який рахунок віднести витрати за негрошовими надходженнями і чи будуть вони вважатися витратами за необмінними операціями, з огляду на їхню сутність?

Статьи

Як відобразити в бухобліку будівництво амбулаторії? (c. 6)

У район заходять «кабмінівські» кошти на будівництво амбулаторії, їх розпорядником визначено наш ЦПМСД. Це вперше за багато років, тож ми не знаємо, як правильно обліковувати будівництво. Допоможіть не наробити помилок.

Ольга Сусла, Ирина Басова
Облік нематеріальних активів: без права на помилку (c. 9)

Про нематеріальні активи в бюджеті говорять нечасто, адже з ними далеко не всі суб’єкти державного сектору мають справу. І хоча існування такого активу на балансі бюджетної установи є швидше винятком із правил, все ж приділимо увагу об’єктам обліку, які хай і не мають матеріальної форми, але мають право — у тому числі «право на життя» в бюджетній установі.

Марина Дорошенко
Переоцінка необоротних активів (c. 15)

Бюджетна установа може переоцінювати необоротні активи як у бік збільшення їхньої вартості (дооцінка), так і в бік зменшення (уцінка). Та чи будь-який необоротний актив можна переоцінити, за яких умов це можна зробити та як правильно розрахувати суму переоцінки і потім відобразити в обліку — поговоримо в цій статті.

Лидия Безкоровайная

Обратная связь

Дооцінити запаси — чи можна? (c. 35)

На балансі нашої бюджетної установи обліковуємо запаси, які були давно придбані і не використовувались, оскільки потреби в них не було. На сьогодні їхня первісна вартість значно менша від ринкової вартості. Чи можемо ми здійснити їх дооцінку? Якщо так, то як це відобразити в обліку?

Лидия Безкоровайная
Про «подорож» коштів у дорозі (c. 37)

З операціями з готівковими та безготівковими коштами стикаємося майже щодня, а ось із коштами в дорозі — доволі рідко. Це кошти, які вже «вийшли», але ще не дійшли до кінцевого отримувача. Чи правильно ми розуміємо і чи є вони заборгованістю? Як їх відобразити в обліку та фінзвітності?

Павел Зозуля
Облік внесеного капіталу: нюанси (c. 39)

До нашої редакції надходять такі запитання від читачів: чи будь-які надходження активів до установи мають збільшувати внесений капітал, у яких випадках його потрібно зменшувати та як правильно відобразити в обліку операції з внесеним капіталом? Тож розберімося разом.

София Таран
Виготовили готову продукцію з … готової продукції (c. 41)

У виробничій майстерні бюджетної установи виготовили готову продукцію — брус дерев’яний, певний її обсяг знаходиться на складі нереалізованим. При цьому установа отримала від покупця замовлення на виготовлення дерев’яних ящиків. Чи можна використати готову продукцію «брус дерев’яний» для виготовлення продукції «ящик дерев’яний», і як у такому випадку відобразити в обліку виробництво і реалізацію ящиків?

Лидия Безкоровайная
«Пакунок малюка»: як обліковувати? (c. 43)

Наша установа — пологовий будинок. Допоможіть розібратися з механізмом отримання та порядком оприбуткування і списання «пакунків малюків», які надійдуть у вересні цього року відповідно до постанови КМУ від 20.06.2018 р. № 512.

Ольга Сусла
Списуємо благодійну допомогу: який субрахунок обрати? (c. 45)

Наш дитячий будинок-інтернат отримує благодійну спонсорську допомогу від хлібозаводу у вигляді хлібу та хлібобулочних виробів, а також час від часу благодійники надають послуги: заправляють картриджі, ремонтують автомобіль і таке інше. Підкажіть, на який рахунок віднести витрати за негрошовими надходженнями і чи будуть вони вважатися витратами за необмінними операціями, з огляду на їхню сутність?

Павел Зозуля

Документы под рукой

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 122 «Нематеріальні активи» (c. 19)

Затверджене наказом МФУ від 12 жовтня 2010 року № 1202, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 23 липня 2015 року № 664.

Министерство финансов Украины
Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку нематеріальних активів суб’єктів державного сектору (c. 24)

Затверджені наказом МФУ від 23 січня 2015 року № 11, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 28 грудня 2017 року № 1169

Министерство финансов Украины

Дополнительные материалы

Щодо компенсації земельного податку орендарем (c. 5)

Державна казначейська служба України

Лист від 02.08.2018 р. № 16/10/135-12657

Додаток до матеріалу:

Государственная казначейская служба Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи