Журналы

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 31.08.2020

8

Тема номера


Зміна критерію основних засобів: невдовзі і для бюджетників?

(коментар до наказу МФУ «Про внесення зміни до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 „Основні засоби”» від 20.07.2020 р. № 432)

Документы и комментарии

Зміна критерію основних засобів: невдовзі і для бюджетників? (c. 3)

(коментар до наказу МФУ «Про внесення зміни до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 „Основні засоби”» від 20.07.2020 р. № 432)

Ирина Басова

Статьи

Облік оплати праці: приклади (c. 5)

У минулому номері газети ми вже почали зарплатну тематику й розглянули основи обліку операцій з оплати праці. У цьому ж номері приділимо увагу структурі заробітної плати та конкретним прикладам — готовим рішенням для бухгалтера з оплати праці.

Ирина Басова
Усе про життя лічильників у бюджетній установі (c. 9)

Обсяг отриманої споживачем комунальної послуги визначають відповідно до норм, нормативів, стандартів, порядків і правил та/або відповідно до показань вузлів обліку (п.п. 7 п. 1 ст. 1 Закону про компослуги), до складу яких входять лічильники. Тож, якщо бюджетна установа є користувачем води, природного газу, теплової енергії, електричної енергії, їй, найімовірніше, рано чи пізно доведеться зіткнутися з такими питаннями, як установлення лічильника, його заміна, повірка, ремонт і списання. Тому пропонуємо розглянути весь життєвий цикл лічильників крізь призму бухобліку.

Ольга Сусла
ПММ: специфіка обліку (c. 16)

Бюджетні установи, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, неодмінно стикаються з обліком пально-мастильних матеріалів. Та не лише наявність автівки обумовлює ведення такого обліку: неавтомобільне обладнання (газонокосарки, бензопили тощо) також потребує відображення надходження, руху та списання пального. Тож усі нюанси пально-мастильного обліку ми зібрали в цій статті, яка, сподіваємося, стане вам у пригоді.

Марина Дорошенко

Обратная связь

Відображаємо в обліку судовий збір (c. 30)

Наша установа виграла суд, і відповідач повернув нам судовий збір. Якими проводками потрібно відобразити таке повернення в обліку?

(лист ДКСУ від 17.10.2019 р. № 16-11-11/17870)

София Таран
Облік ПКД в запитаннях і відповідях (c. 33)

Проведення ремонтно-будівельних робіт у бюджетній установі зазвичай починається зі складання проєктно-кошторисної документації. Своєрідний план дій у грошовому виразі є документацією, видатки на розроблення якої мають бути відображені в бухобліку. Тому в цьому матеріалі ми відповімо на запитання, які найчастіше виникають у бухгалтерів із цього приводу. Ласкаво просимо.

Павел Зозуля
Час збирати врожай та обліковувати його (c. 35)

Наша установа вирішила самостійно виростити овочі для власних потреб. Прийшов час збирати врожай. Напевно ж, його потрібно брати на облік? Підкажіть, як правильно це зробити?

Лидия Безкоровайная
Передаємо автобус бюджетній установі іншого підпорядкування (c. 38)

Як відобразити в обліку та на підставі яких документів здійснити передання автобуса школі, підпорядкованій селищній раді? Автобус первісною вартістю 1 800,00 тис. грн та зносом 810,00 тис. грн зараз перебуває в оперативному управлінні відділу освіти районної державної адміністрації та є об’єктом державної власності.

Павел Зозуля
Обліковуємо утримання та виплату аліментів (c. 41)

Одним із видів утримань із заробітної плати можуть бути аліменти на дитину. Багато запитань виникає стосовно розрахунку суми аліментів та відображення її в бухобліку, тому саме це питання і розглянемо.

Лидия Безкоровайная
Норми списання прального порошку: чи є вони? (c. 44)

Наша школа-інтернат використовує мийні засоби для прання білизни вихованців. Чи існують якісь норми списання прального порошку та інших засобів для прання?

Марина Дорошенко

Документы под рукой

Інструкція зі статистики заробітної плати (c. 21)

(Затверджена наказом Держкомстату від 13 січня 2004 року № 5)

Государственный комитет статистики Украины
Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб (c. 26)

(Додаток до постанови КМУ від 26 лютого 1993 року № 146, зі змінами, останні з яких внесено постановою КМУ від 22.05.2019 р. № 431)

Кабинет Министров Украины
Щодо виплати заробітної плати в готівковій та безготівковій формах (c. 28)

(Лист ДКСУ від 23.06.2020 р. № 16-11/10919)

Государственная казначейская служба Украины

Дополнительные материалы

Щодо застосування коду економічної класифікації видатків (c. 32)

Державна казначейська служба України

Лист від 17.10.2019 р. № 16-11-11/17870

Додаток до матеріалу:

 

  • "" //"НБО", 2020, № 8
Государственная казначейская служба Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи