Журналы

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 15.01.2018

1

Тема номера


Бухоблікові зміни: посипалися як із решета

(коментар до наказу МФУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 29.11.2017 р. № 976 та проекту наказу МФУ «Про внесення змін до деяких Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку для суб’єктів державного сектору»)

Документы и комментарии

Бухоблікові зміни: посипалися як із решета (c. 3)

(коментар до наказу МФУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 29.11.2017 р. № 976 та проекту наказу МФУ «Про внесення змін до деяких Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку для суб’єктів державного сектору»)

Ирина Басова
Нові меморіальні ордери. Коли застосовуємо? Вже! (c. 5)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження типових форм меморіальних ордерів, інших облікових регістрів суб’єктів державного сектору та порядку їх складання» від 08.09.2017 р. № 755)

Ирина Басова

Статьи

Річна фінзвітність: головні риси (c. 8)

У цій статті підкреслимо спільні для усіх форм звітності риси та правила, яких слід дотримуватися під час складання фінансової звітності, а також особливості її подання деякими суб’єктами державного сектору.

Анна Даниленко
Баланс: щоб усе було чин чином (c. 9)

Зазнавши змін ще на початку року, фінансова звітність і надалі трансформується, аби згодом повністю «осучаснитися» відповідно до оновленої методології бухобліку в державному секторі. Як бачимо, новації, які ще в січні 2017 року сполошили «бюджетників», не були останніми; і вже напередодні нового 2018 року не примусила на себе чекати нова порція коригувань. І хоча «головного» звіту — форми № 1-дс «Баланс» — вони майже не торкнулися, все ж не оминемо його та нагадаємо про основні правила заповнення.

Ольга Сусла
Звіт про фінансові результати: як заповнити форму за 2017 рік (c. 14)

Звітувати про фактичні доходи і витрати для установ не дивина, адже вже чимало років поспіль розпорядники бюджетних коштів подавали звіт про результати фінансової діяльності (колишня ф. № 9), в якому інформували про суми доходів і витрат в розрізі загального фонду та складових спеціального фонду. Реформа-2017 змінила підхід до облікової класифікації доходів і витрат, розподіливши їх за видами обмінних і необмінних операцій. У зв’язку з цим оновлено форму відповідного звіту — тепер це Звіт про фінансові результати (ф. № 2-дс). Тож як відзвітувати за нараховані доходи і витрати за 2017 рік — про це саме зараз.

Любовь Крутая
Форма № 3-дс: щоб життя солодким не здалось (c. 31)

Звіт про рух грошових коштів — ще одна оновлена форма фінансової звітності, яка поповнила звітний «арсенал», що маємо складати та подавати за 2017 рік. Відразу відзначимо, що форма є досить складною, адже маємо відображати напрями руху коштів за видами діяльності (операційна, інвестиційна та фінансова) та одночасно за типами операцій — обмінними та необмінними, де і виникає багато питань та труднощів. Та, як говорить народна мудрість, вовка боятися — в ліс не ходити, тому разом розберемося зі Звітом — рядочок за рядочком. До справи!

Анна Даниленко, Ирина Басова
Відтепер звітуємо і про власний капітал (c. 36)

Починаючи з цього року маємо обов’язок заповнювати та подавати до Казначейства ще одну форму — Звіт про власний капітал, який зайняв почесне місце серед фінансових звітів. Поява цієї форми обумовлена необхідністю подавати уточнюючу інформацію щодо залишку коштів власного капіталу установи на початок та на кінець року в суб’єкта державного сектору. Оскільки такий звіт будемо складати вперше, то й розберемося з ним докладно.

Ольга Сусла
Зустрічаємо Примітки до річної фінансової звітності (c. 39)

Від Нового року завжди чекаємо щось особливе, адже це свято асоціюється з дивами, ялицево-мандариновим ароматом та… подарунками. Не винятком став і цей рік, оскільки Мінфін теж «потурбувався» і встиг «порадувати» держсектор своїм презентом — запровадженням нової форми річної фінансової звітності № 5-дс «Примітки до річної фінансової звітності». Та, шановні бухгалтери, не кваптеся бігти по заспокійливе! Форма досить проста та зрозуміла, та й розбирати її будемо разом.

Марина Дорошенко

Документы под рукой

Порядок заповнення форм фінансової звітності в державному секторі (c. 19)

Затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28 лютого 2017 року № 307 (у редакції наказу МФУ від 29 листопада 2017 року № 976)

Министерство финансов Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи