Журналы

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 23.07.2018

7

Тема номера


Яблуко від яблуні… в обліку відрізняється

З початку 2018 року бюджетні установи, на балансі яких обліковувались багаторічні насадження, повинні були розподілити їх на дві групи: пов’язані і не пов’язані з сільськогосподарською діяльністю. Однак особливої уваги потребують плодоносні рослини, пов’язані з такою діяльністю, оскільки обліковувати їх необхідно у складі основних засобів (у групі «Тварини та багаторічні насадження»). Чому і як? Розберімося.

Документы и комментарии

Стратегію модернізації бухобліку в держсекторі до 2025 року схвалено! (c. 3)

(коментар до розпорядження КМУ «Про схвалення Стратегії модернізації системи бухгалтерського обліку та фінансової звітності в державному секторі на період до 2025 року» від 20.06.2018 р. № 437-р)

Ольга Сусла
Зміни в бухобліку в державному секторі. Чи всіх торкнуться? (c. 5)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 10.05.2018 р. № 496)

София Таран

Статьи

Як тварину і рослину обліковують віднині? (c. 6)

Інформації про бухоблік біологічних активів у державному секторі обмаль. Добре, що хоч НС 136 «Біологічні активи» вже набрав чинності, але це поки що єдиний документ, яким можуть керуватися суб’єкти державного сектору, що мають на балансі тварин та рослини. Та все ж не такий страшний звір, як його малюють, тож поки Мінфін наважиться ощасливити бюджетників відповідними методичними рекомендаціями, спробуємо розібратися з обліком рослинно-тваринного світу самостійно.

Марина Дорошенко
Яблуко від яблуні… в обліку відрізняється (c. 11)

З початку 2018 року бюджетні установи, на балансі яких обліковувались багаторічні насадження, повинні були розподілити їх на дві групи: пов’язані і не пов’язані з сільськогосподарською діяльністю. Однак особливої уваги потребують плодоносні рослини, пов’язані з такою діяльністю, оскільки обліковувати їх необхідно у складі основних засобів (у групі «Тварини та багаторічні насадження»). Чому і як? Розберімося.

Лидия Безкоровайная
Вибуття біологічних активів: прості правила обліку (c. 14)

Біологічні активи перебувають на балансі бюджетної установи для виконання певних функцій. Їх можуть використовувати як у процесі основної діяльності, хоча це швидше виняток для бюджетних установ, так і в процесі надання послуг, виготовлення продукції, виконання робіт. Якщо ж біологічні активи є зайвими для установи — їх можна перемістити внутрішньовідомчо, передати безоплатно або продати. У випадку непридатності до використання або нестачі біологічні активи списують. Як правильно відобразити в обліку кожен із таких випадків, і поговоримо в цій статті.

Лидия Безкоровайная
Вартість біологічних активів: як правильно її визначити? (c. 31)

Однією зі специфічних рис біологічних активів є порядок їх оцінки. Він залежить від виду цих активів та моменту оцінювання — під час первісного визнання чи на дату балансу. Оцінка під час первісного визнання залежить від способу отримання біологічного активу установою. І кожен зі способів оцінки має певні особливості, з якими ми і пропонуємо розібратись у цій статті.

София Таран

Обратная связь

Внутрішньовідомче переміщення та безоплатне передання біологічних активів. На що звернути увагу? (c. 35)

Які основні нюанси внутрішньовідомчого переміщення та безоплатного передання біологічних активів? Як це правильно відобразити в бухобліку?

Лидия Безкоровайная
Облік сільськогосподарської продукції та додаткових біологічних активів: чи є різниця? (c. 38)

Наша установа має підсобне господарство. Ми самостійно вирощуємо овочі і фрукти, які використовуємо в їдальні установи. Також тримаємо худобу для власних потреб. Допоможіть розібратись, як відобразити в обліку продукцію, яку отримуємо від підсобного сільського господарства, а також що ми можемо віднести до додаткових біологічних активів і як їх відобразити в бухобліку.

Лидия Безкоровайная
Куди баран — туди і вівці? (c. 40)

«Як зарахувати на облік подарованого собаку? Допоможіть оприбуткувати лоша як приплід та відобразити його продаж населенню. Чи можна безоплатно передати саджанці, та як провести це в бухобліку?» — такі та подібні запитання надходять до нашої редакції. Тож, аби правильно відобразити господарські операції в обліку, треба визначитися із класифікацією активів та сутністю операції, адже саме від цього залежатиме достовірність інформації.

Павел Зозуля
Первинні документи з обліку біологічних активів (c. 42)

У діяльності нашої бюджетної установи використовують біологічні активи. Підкажіть, якими первинними документами необхідно відображати їх наявність та рух.

Дмитрий Нечипоренко

Документы под рукой

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 136 «Біологічні активи» (c. 19)

(Затверджене наказом МФУ від 15 листопада 2017 року № 943)

Кабинет Министров Украины
Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 127 «Зменшення корисності активів» (c. 23)

(Затверджене наказом МФУ від 24 грудня 2010 року № 1629, зі змінами, останні з яких внесені наказом МФУ від 25 листопада 2014 року № 1163)

Министерство финансов Украины
План Заходів щодо модернізації системи бухгалтерського обліку та фінансової звітності в державному секторі на період до 2025 року (c. 26)

(Додаток до Стратегії модернізації системи бухгалтерського обліку та фінансової звітності в державному секторі на період до 2025 року, схваленої розпорядженням КМУ від 20 червня 2018 року № 437-р)

Кабинет Министров Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи