Журналы

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 26.03.2018

3

Тема номера


Минулорічні запаси: списуємо не озираючись

Протягом І кварталу установа час від часу списувала різні минулорічні запаси, тобто ті, які купляли у 2017 році. Готуючись до складання звітності, засумнівалися: чи слід списувати такі запаси на витрати чи, може, коригувати фінрезультати 2017 року, адже асигнування (доходи) для їх придбання ми відображали торік. Підкажіть, як правильно списувати запаси, які придбавали минулого року.

Статьи

Облік сплачених податків: обираємо рахунок витрат (c. 3)

Податкова система України врегульована Податковим кодексом та є досить сталою. Разом з іншими підприємствами та організаціями бюджетні установи також підпадають під дію цього кодексу. Перелік податків і зборів, що мають сплачувати суб’єкти господарювання в Україні, досить значний. Та чи всі їх сплачують бюджетники? Які податки сплачують бюджетні установи? Чи для всіх установ перелік податків однаковий? Як обліковувати різні види платежів? Усі ці питання розглянемо у статті.

София Таран
По гарячих слідах, або Звітуємо за перший квартал, враховуючи рекомендації Мінфіну та Казначейства (c. 7)

У кінці року бухгалтерам-бюджетникам, дійсно, було несолодко, адже відкорковувати шампанське довелося, щойно ознайомившись із оновленим Порядком № 307, скоригованими формами фінзвітності та новоспеченими Примітками. Терміни подання звітності були вкрай стислими, запитань було, м’яко кажучи, багато, відповіді на які не завжди знаходилися, підтвердженням цього є те, що вже 1 лютого 2018 року Держказначейство спільно з Мінфіном провело відеоконференцію, присвячену проблемним аспектам складання фінансової звітності суб’єктами держсектору.

Марина Дорошенко
Амортизація: від А до Я (c. 12)

Завершується перший квартал — готуємося до складання фінансової звітності. І якщо в установі визначено нарахування амортизації щокварталу, то необхідно нарахувати й відобразити її на рахунках бухгалтерського обліку та у фінансовій звітності. Отже, робімо все правильно.

София Таран

Обратная связь

Біологічні активи: відображаємо на рахунках та у звітності (c. 29)

Наша установа — сільськогосподарський технікум — має в користуванні землю та навчально-виробниче господарство: засіваємо поля, держимо тварин. Мабуть, ми «останні з могікан» такі. Стандарт № 136 «Біологічні активи» ухвалили, а як його застосовувати — рекомендацій немає. Як правильно відобразити операції з біологічними активами в обліку?

Лидия Безкоровайная
Новий лічильник придбавай і клопоту не май (c. 34)

Наша установа отримала висновок від РЕМу щодо заміни електролічильника, оскільки старий уже не придатний до експлуатації (за результатами повірки). Маємо на спецрахунку минулорічні залишки коштів, які плануємо використати на придбання нового лічильника. Якими бухгалтерськими проводками відобразити таке придбання та списання старого приладу?

Ольга Сусла
Подарований комп’ютер: облік і звітність (c. 36)

У січні 2018 року наша установа отримала як подарунок від благодійників (небюджетна установа) новий комп’ютер. Ми визначили його первісну вартість у сумі 9500,00 грн на основі прикладеного чека. Підкажіть, чи необхідно визначати його справедливу вартість та як ця господарська операція вплине на показники фінансової звітності установи?

София Таран
Коригування внесеного капіталу: як відобразити в обліку (c. 39)

Наша бюджетна установа у фінансовій звітності за 2017 рік не коригувала внесений капітал на суму нарахованого зносу. Чи обов’язково це робити під час складання звітності за І квартал 2018 року? Як відображати у внесеному капіталі безоплатно отримані основні засоби? Чи правомірно під час нарахування амортизації на безоплатно отримані основні засоби відображати зменшення внесеного капіталу та збільшення суми доходів, якщо НС 124 «Доходи» не передбачає такого випадку визнання доходів? Запитань безліч. Допоможіть знайти відповіді.

Лидия Безкоровайная
Минулорічні запаси: списуємо не озираючись (c. 41)

Протягом І кварталу установа час від часу списувала різні минулорічні запаси, тобто ті, які купляли у 2017 році. Готуючись до складання звітності, засумнівалися: чи слід списувати такі запаси на витрати чи, може, коригувати фінрезультати 2017 року, адже асигнування (доходи) для їх придбання ми відображали торік. Підкажіть, як правильно списувати запаси, які придбавали минулого року.

Ирина Басова
Придбаваємо шафу за минулорічні благодійні кошти: на що звернути увагу (c. 42)

Наш ДНЗ минулого року отримав благодійні кошти від батьків, використати їх до закінчення року не встигли. А на початку цього року ми вирішили придбати за ці кошти дитячі меблі, та не знаємо, як відобразити в обліку. Допоможіть, будь ласка.

Ольга Сусла
Транспортно-заготівельні витрати. Як обліковувати? (c. 44)

Як визначити суму транспортно-заготівельних витрат, яку необхідно включити в первісну вартість запасів? Як відобразити їх в обліку?

Лидия Безкоровайная

Документы под рукой

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 101 «Подання фінансової звітності» (c. 21)

Затверджено наказом МФУ від 28 грудня 2009 року № 1541 (у редакції наказу МФУ від 24 грудня 2010 року № 1629), зі змінами, останні з яких внесені наказом МФУ від 29 листопада 2017 року № 976 (витяг)

Министерство финансов Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи