Журналы

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 18.12.2017

6

Тема номера


Ви досі не замінили акумулятор? Тоді ці поради для вас!

Маємо на балансі автомобіль, до складу якого входить акумулятор, що на сьогодні є повністю зношеним (витікає рідина, відремонтувати неможливо). Плануємо замінити цю запчастину на нову. Як правильно провести операцію в бухобліку? Чи слід оприбутковувати відпрацьований акумулятор, якщо не плануємо його відразу утилізувати?

Статьи

Валютні операції в бюджеті (c. 4)

Придбати новеньке імпортне обладнання для медичного закладу в Німеччині, навчити студента з Марокко уму-розуму чи відправити працівника у закордонне відрядження до Польщі — будь ласка, можна що завгодно, але кожна із цих ситуацій має свої «валютні» нюанси. Усі операції, які так чи інакше пов’язані із використанням іноземної грошової одиниці, мають бути відображені в бухобліку в національній валюті. Тож зануримося в одну з найцікавіших та досить складних для бухгалтера тем — облік валютних операцій у бюджетних установах.

Марина Дорошенко
Амортизаційні новації 2017 року: розплутуємо хитросплетіння змін (c. 10)

Реформа бухобліку-2017 принесла новий підхід до відображення в обліку амортизації необоротних активів. Спочатку для всіх активів загалом, а потім — перчинку для тих, що отримані безкоштовно як благодійна (спонсорська) допомога. Порядок розрахунку амортизації у 2017 році такий самий, що був торік. А ось бухгалтерський облік розглянемо докладно в цій статті, щоб у кінці грудня зробити всі проводки без проблем.

Любовь Крутая
Помилки в бухобліку: як виправити (c. 15)

На порозі вже кінець року, а з ним непомітно приходить і час звітувати. Для того щоб неупереджено і достовірно передати у звітах результати діяльності бюджетної установи, потрібно безпомилково вести бухоблік. Що при цьому є помилкою та як її виправити? Пропонуємо розібратися у цій статті.

Любовь Крутая
Нове обладнання не працює — о Боже, що робити? (c. 29)

Витрачаючи кошти на придбання будь-яких «обновок» як для себе, так і для своїх установ, ми завжди сподіваємося на краще та очікуємо, що нові покупки радуватимуть нас тривалий час. Але інколи трапляються неприємності, і замість позитиву ми отримуємо неякісний товар, а з ним купу проблем із його обслуговуванням та поверненням постачальнику. Як запобігти такій ситуації та що робити, ви дізнаєтеся із цієї статті.

Оксана Верхогляд

Обратная связь

Осучаснюємо облікову політику (c. 33)

Цього року сталося надто багато бухоблікових змін у держсекторі. Встигнути комплексно їх вивчити дуже важко, і зазвичай впроваджуємо лише ті, що вкрай необхідні прямо зараз. Однак рік закінчується та прийшов час подбати про наступний. Допоможіть визначити, які саме параметри слід закласти в облікову політику установи на 2018 рік у зв’язку з численними змінами в нормативці та новими правилами обліку.

Ирина Басова
Ви досі не замінили акумулятор? Тоді ці поради для вас! (c. 35)

Маємо на балансі автомобіль, до складу якого входить акумулятор, що на сьогодні є повністю зношеним (витікає рідина, відремонтувати неможливо). Плануємо замінити цю запчастину на нову. Як правильно провести операцію в бухобліку? Чи слід оприбутковувати відпрацьований акумулятор, якщо не плануємо його відразу утилізувати?

Ольга Сусла
Рушники й халати — як же вас списати? (c. 37)

Наш інтернат на субрахунку 1114 обліковує взуття, одяг, білизну і постільні речі. Та оскільки активи вже зносилися, хочемо їх списати. Як правильно це зробити і чи можемо ми самостійно визначати строк корисного використання таких активів? Чи потрібно оприбутковувати ганчір’я?

Ольга Сусла
Переходимо на зимові норми витрат пального (c. 39)

Маємо на балансі автомобіль Lanos. Коли треба переходити на зимові норми витрачання пального та як їх розрахувати?

Павел Зозуля
Інвентарні та номенклатурні номери: більше жодної плутанини (c. 42)

Допоможіть розібратися. У навчальний заклад придбали 20 парт та 20 стільців. Яким чином присвоїти їм номери? І чи обов’язково присвоювати інвентарні номери активам, адже у нацстандартах немає такої вимоги?

Ольга Сусла

Документы под рукой

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 130 «Вплив змін валютних курсів» (c. 21)

Затверджено наказом Міністерства Фінансів України від 11 серпня 2011 року № 1022

Министерство финансов Украины
Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 125 «Зміни облікових оцінок та виправлення помилок» (c. 23)

​Затверджено наказом Міністераства Фінансів України від 24 грудня 2010 року № 1629

Министерство финансов Украины
Методичні рекомендації щодо облікової політики суб’єкта державного сектору (c. 24)

Затверджено наказом Міністерства Фінансів України від 23 січня 2015 року № 11

Министерство финансов Украины
Додаток 1 до Методичних рекомендацій щодо облікової політики суб’єкта державного сектору (c. 26)
Додаток 2 до Методичних рекомендацій щодо облікової політики суб’єкта державного сектору (c. 27)
Додаток 3 до Методичних рекомендацій щодо облікової політики суб’єкта державного сектору (c. 28)

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи