Журналы

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 26.02.2018

2

Тема номера


Статьи

Рахунок капінвестицій — «накопичувач» капітальних витрат (c. 5)

З чого починається облік необоротних, нематеріальних активів та довгострокових біологічних активів? Звичайно, з їх придбання чи створення власними силами, а саме з формування їхньої первісної вартості. На цій сходинці маємо обліковувати витрати, що накопичуються як капітальні інвестиції. Саме про них і поговоримо детально.

Марина Дорошенко
Консервуємо основні засоби: рецепт покроковий (c. 10)

Про те, щоб урожай зберегти і родину нагодувати, кожна господиня має потурбуватися влітку. Тож, аби «і вівці ситі, і ясла повні», штурмуємо інтернет або власні записники у пошуках рецептів, адже консервація — процес делікатний. Чи не те саме можемо сказати і про консервацію об’єктів у бухобліку? Тож, озброївшись покроковим рецептом, ознайомимося із основами довгострокового зберігання основних засобів.

Ольга Сусла
«Ми будували, будували й нарешті збудували!», або Відображаємо в бухобліку нове будівництво (c. 14)

Будівництво — справа дуже клопітка, адже, окрім зведення об’єкта, необхідно якнайменш скласти технічну документацію, провести вишукувальні роботи, організувати контроль за виконанням робіт підрядниками, а також під’єднати комунікації до нового об’єкта, провести внутрішні оздоблювальні роботи. А головне — комплекс будівельних робіт, як правило, затягується не на один бюджетний період. Як усе це обліковувати? Відповідь знайдете у цій статті.

Любовь Крутая

Обратная связь

Виправлення в бухобліку: якщо помилково завищили первісну вартість (c. 35)

У січні 2018 року установа придбала принтер HP LaserJet Pro M130nw, а разом з ним — додатковий картридж ColorWay HP CF219A і сертифікат на сервісне обслуговування фахівцями магазину строком на 12 місяців. За накладною вартість безпосередньо принтера становила 5779 грн, картриджа — 984 грн, пакета сервісних послуг — 500 грн. 31.01.2018 р. на принтер склали акт введення в експлуатацію, а в бухгалтерії зарахували його на субрахунок 1014. У лютому 2018 року за результатами перевірки визнано первісну вартість принтера неправомірно завищеною на суму картриджа (оскільки принтер під час придбання вже був укомплектований одним картриджем) і сертифіката на сервісне обслуговування. Чи правомірною є вимога перевіряльників зменшити первісну вартість і перевести об’єкт у групу малоцінних необоротних матеріальних активів? Якщо так, то як правильно це зробити?

Любовь Крутая
НС 136 «Біологічні активи» ухвалено: чи вносити зміни в облікову політику? (c. 37)

З 1 січня 2018 року набрав чинності НС 136 «Біологічні активи». До його ухвалення установа обліковувала відповідні активи у складі основних засобів та запасів. Чи потрібно вносити зміни в облікову політику установи з урахуванням цього нацстандарту? Як правильно це зробити?

Лидия Безкоровайная
Проектно-кошторисна документація як складова процесу будівництва (c. 39)

Селищна рада планує побудувати спортивні споруди на стадіоні (волейбольно-баскетбольний майданчик зі штучним покриттям, вуличні тренажери тощо). У листопаді 2017 року оплатили виготовлення проектно-кошторисної документації. Як слід було відобразити її вартість в обліку, якщо будівництво буде розпочато лише у квітні 2018 року?

Ольга Сусла
Придбали «чистий» ноутбук: як провести витрати на програмне забезпечення (c. 42)

Для потреб новоствореного ЦНАПу в об’єднаній громаді придбали 2 ноутбуки. Обирали, звісно, не дуже дорогі, але виявилося, що на них не встановлений навіть Windows, не говорячи вже про звичайні офісні програми, які потрібні для роботи спеціалістів. Отже, й працювати на них неможливо. У нас немає власного фахівця, який міг би встановити програмне забезпечення та налаштувати комп’ютери, тож було вирішено замовити ці послуги в сервісному центрі. Чи можна так зробити? Як правильно відобразити ці операції в бухгалтерському обліку?

Ирина Басова
Технагляд. Як обліковувати витрати? (c. 45)

Бюджетна установа здійснила реконструкцію нежитлової будівлі (заміну вікон, даху, опалювальної системи та утеплення фасаду) за КЕКВ 3142 «Реконструкція та реставрація інших об’єктів». До збільшення первісної вартості об’єкта було віднесено витрати на проведення ремонтних робіт та виготовлення проектно-кошторисної документації. Витрати на технагляд, який було проведено під час реконструкції, потрібно включати до первісної вартості об’єкта чи відносити на поточні витрати?

Павел Зозуля

Документы под рукой

Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору (c. 19)

Затверджені наказом МФУ від 23 січня 2015 року № 11, зі змінами, останні з яких внесені наказом МФУ від 28 грудня 2017 року № 1169

Министерство финансов Украины
Положення про порядок консервації основних виробничих фондів підприємств (c. 28)

Затверджене постановою КМУ від 28 жовтня 1997 року № 1183, зі змінами, останні з яких внесені постановою КМУ від 7 червня 2017 року № 396

Кабинет Министров Украины

Дополнительные материалы

Щодо відображення в бухгалтерському обліку інформації про створення державних матеріальних резервів (c. 4)

Міністерство фінансів України

Лист від 07.12.2017 р. № 35220-03-2/34052

Додаток до матеріалу:

Министерство финансов Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи