Журналы

Практика МСФЗ 27 мая, 2024
«

«І саме ми повинні зупинити смерть заради життя…»

З героєм сьогоднішнього інтерв’ю наші читачі добре знайомі.
Сергій Рогозний — наш постійний та поважний автор, який не цурається складних облікових питань.
Проте зараз приводом для інтерв’ю стала служба пана Сергія в ЗСУ.

-A
A+

Сергій Рогозний, аудитор, експерт з МСФЗ,
засновник ТОВ «МІК «Старт», член Правління ФПБАУ,
який наразі проходить службу в ЗСУ

 

Зазвичай ми запитуємо героїв наших інтерв’ю, чим вони займалися до війни. Але наші читачі як ніхто знайомі з вашою роботою. Ви один із найкращих наших авторів, засновник і директор консалтингової компанії, один із найвпливовіших представників бухгалтерської професії в Україні. Тому перше запитання буде про те, як ви делегували свої обов’язки колегам у компанії. І чи плануєте включатися в роботу компанії протягом служби?

С. Р.: Заснована мною у 2013 році компанія ТОВ «МІК «Старт» — партнерське товариство, де наразі кожен працівник може стати моїм партнером з бізнесу за власний внесок у її розвиток. Тому мої колеги працюють, можна сказати, у власній компанії. І моя нинішня відсутність навіть ще більше їх стимулює досягати результатів.

Компанія має кілька напрямів діяльності: трансформація фінансової звітності за МСФЗ й підготовка консолідованої звітності; підготовка звітності в електронному форматі таксономії; навчання бухгалтерів та аудиторів і низка супутніх послуг. І за кожен напрям відповідає партнер, який є найкращим експертом у тому. Ну а я, як директор, тією чи іншою мірою залучався в кожен із цих напрямів. Плюс, як керівник, я був ключовим комунікатором із керівництвом клієнтів, аудиторами, регуляторними органами та громадськістю.

Не буду називати прізвища всіх своїх партнерів, щоб раптом хедхантери не влаштували на них полювання, адже вони справді класні! Скажу лише, що виконавчою директоркою в компанії наразі є добре відома читачам моя співавторка статей і співведуча вебінарів Олена Дядюн.

Щодо мого поточного включення, то кілька годин на тиждень намагаюся знайти для перегляду звітності та інших документів перед їх переданням замовникам, допомагаю колегам в окремих трансформаційних розрахунках за МСФЗ 16 «Оренда» й МСФЗ 17 «Страхові контракти», а також частково залучаюся до перемовин із клієнтами та аудиторами.

Яка ваша військова спеціальність, якщо не секрет? Чи довго довелося опановувати її?

С. Р.: На це запитання прямо відповісти не маю права, але вона тісно пов’язана і з обліком, і з комунікаціями. Тільки й одне, й друге тут настільки відрізняються від традиційних цивільних, що мушу багато вчитися. Та інколи у вузькому колі друзів із власного цивільного досвіду висловлюю думку щодо можливого удосконалення процесів. Публічна критика, самі розумієте, у цій сфері неприпустима. Лише обережний обмін думками з людьми, які мають відповідну компетенцію та експертність.

Яким був перехід з аудиторів у ЗСУ? Чи знадобилися вам професійні навички або компетенції?

С. Р.: Цей перехід був для мене драматичним. І не тому, що я не хотів служити. Просто на той час, коли наприкінці січня цього року мені вручили повістку та направили на ВЛК, окрім своєї компанії «Старт», я був залучений до багатьох важливих напрямів. Я був фінансовим аналітиком у Команді підтримки реформ при Міндовкілля, де розробляв фінансово-економічні обґрунтування до відомчих нормативних актів, займався імплементацією європейського законодавства з питань екологічних фінансів та екологічного аудиту. Як тренер з МСФЗ, я був анонсований у кількох освітніх заходах до червня включно. У тому числі щодо застосування нового МСФЗ 17, за яким ТОВ «МІК «Старт» підписало кілька угод із провідними страховими компаніями на його імплементацію. Також я працював в аудиторських проєктах як партнер аудиторської компанії «Грифон Аудит». І мав масу інших планів, що стосувалися розвитку моєї компанії, щодо діяльності Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів, членом Правління якої я є, щодо співпраці з університетами та щодо виходу на захист уже написаної мною дисертації на здобуття PhD з економіки.

Тому мої друзі та партнери почали шукати варіанти в межах чинного законодавства, щоб я отримав відстрочення хоча б на 3 місяці. До ТЦК пішли офіційні листи та звернення з обґрунтуванням потреби у відтермінуванні мого призову. Однак отримати навіть місячне відстрочення, щоби передати справи, мені не вдалось. Натомість у ТЦК мене назвали мало не ухилянтом, хоча я прийшов туди по повістку добровільно й просив лише відстрочення, щоб не підвести моїх партнерів та клієнтів.

23 лютого 2024 року мене відправили проходити БЗВП в одному з підготовчих центрів, а по завершенню підготовки з квітня я проходжу службу в одній з військових частин.

Які поради ви могли б дати професійній спільноті зараз?

С. Р.: Ми всі розуміємо, що держава Україна наразі в небезпеці. Хтось задля самоствердження та більшої влади прагне відновити мертву країну — Радянський Союз, руйнуючи наші колись квітучі міста й села, позбавляючи домівок мільйони наших громадян, позбавляючи життя та здоров’я сотні тисяч українців і росіян.

І саме ми повинні зупинити смерть заради життя. А весь цивілізований світ підтримує нас у тому. Не завжди своєчасно надає зброю, але тим не менше.

Сьогодні держава й волонтери забезпечують своїх захисників і сучасною екіпіровкою, і зброєю, і харчуванням, і високою заробітною платою. Однак транспортних засобів, літальних апаратів та певного обладнання постійно бракує. А ще не вистачає фахівців різного профілю: водіїв, електриків, айтівців, ремонтників і так далі.

Тому, перефразовуючи відомі слова з інавгураційної промови президента США Джона Кеннеді, постійно маємо ставити собі запитання: «Що я особисто можу зробити для моєї країни й нашої перемоги сьогодні?».

Маєш гарну роботу чи бізнес зі стабільним доходом — віддай десятину волонтерам чи на підтримку знайомих, які ціною свого життя та здоров’я захищають країну. А не маєш, — хай ти чоловік чи жінка, — не переховуйся й не тікай. Просто знайди своє місце за спеціальністю у Збройних силах України. І наша перемога, а значить, і повноцінне мирне життя настануть швидше.

№ , 2024  (с. 14)
Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи