Статті

«

«БУХГАЛТЕРІЯ: БЮДЖЕТ»:
Чи можна залишок дизпалива, придбаного за КЕКВ 2275 використати для інших цілей?

30 березня, 2024
Тема: КЕКВ

Ми — бюджетна організація (школа + садок) — купували дизпаливо для генератора за КЕКВ 2275, а дизпаливо для шкільного автобуса — за КЕКВ 2210.

Наразі дизпалива для генератора залишається багато, а от для шкільного автобуса вже закінчується. Чи можемо ми використати пальне для генератора на шкільний автобус?

У разі придбання дизпалива для роботи генераторів видатки необхідно здійснювати за КЕКВ 2275 «Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг». Це передбачено п.п. 1 п.п. 2.2.7.5 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом МФУ від 12.03.2012 № 333 (детальніше див. у газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 47–48/2022, с. 44).

Втім, достовірно передбачити, скільки знадобиться дизпалива для роботи генератора, досить складно. Тож, якщо потреби у використанні генератора (наприклад, через подовження світлового дня чи завершення опалювального сезону тощо) в установи точно немає, то постає логічне питання щодо подальшої долі пального.

Якщо відповідати формально, то загалом припускатись таких ситуацій не слід, адже в Казначействі вже нічого не виправиш. Як же вчинити?

По-перше, можна повернути пальне постачальнику з поверненням ним коштів.

По-друге, можна за рішенням місцевої ради (або виконкому) передати залишки дизпалива іншій підвідомчій установі, яка їх використає за КЕКВ 2275.

По-третє, якщо перші два варіанти не застосовні, то можливе використання дизпалива, придбаного за КЕКВ 2275, але на інші цілі. Нагадаємо, що зворотну ситуацію ДКСУ розглядало в листі від 09.12.2022 № 15-12-12/17828 (див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 47–48/2022, с. 45), відповідаючи на запитання щодо можливості використання залишків бензину, придбаного за КЕКВ 2210, для роботи генератора. Однак дозвіл на зміну напряму використання бензину варто оформити рішенням місцевої ради (або виконкому).

Алла Головко, експерт газети

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку