Новини

Косметика від Мінфіну
15.08.2019

Мінфін України оприлюднив проект внесення змін до нормативних актиів щодо бухобліку.

Окрім суто редакційних правок (виправлень помилок), та виключення з стандартів застарілих положень, які стосуються бюджетних установ, ми б звернули увагу на таке:

1. Пропонується виключити з ПСБО 11 п.8 та відповідні примітки. Чинна редакція цього пункту наразі виглядає так:

  • “Зобов’язання, на яке нараховуються відсотки та яке підлягає погашенню протягом дванадцяти місяців з дати балансу, слід розглядати як довгострокове зобов’язання, якщо первісний термін погашення був більше ніж дванадцять місяців та до затвердження фінансової звітності існує угода про переоформлення цього зобов’язання на довгострокове.”

2. Пропонується також важливе коригування ПСБО 11 – у першому реченні пункту 9 слова «, на які нараховуються відсотки,» виключити.

У разі прийнятття проекту редакція відповідної норми виглядатиме так:

  • “Довгострокові зобов’язання відображаються в балансі за їх теперішньою вартістю. Визначення теперішньої вартості залежить від умов та виду зобов’язання”.

Така редакція дещо наблизить вимоги ПСБО 11 до вимог п.31 ПСБО 13:

  • ” На кожну наступну після визнання дату балансу фінансові зобов’язання оцінюються за амортизованою собівартістю, крім фінансових зобов’язань, призначених для перепродажу, і зобов’язань за похідними фінансовими інструментами.”

Цікавим є і те, як пояснюються стандартизатори свої прагнення:

“Проєкт наказу підготовлено з метою приведення нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку у відповідність до вимог міжнародних стандартів фінансової звітності, зокрема МСФЗ для малих та середніх підприємств, МСФЗ 9 «Фінансові інструменти», МСФЗ 15 «Дохід від договорів з клієнтами», Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 37 «Забезпечення, умовні зобов’язання та умовні активи».

Отже спорідненість ПСБО з системою МСФЗ Мінфін намагається зберегти. Наголосимо, що в цьому контексті зокрема згадується і МСФЗ для МСП.

За матеріалами GAAP in UA

Календар бухгал­тера
13.12.19

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за листопад 2019 року

Довідку про використані РК за листопад 2019 року

16.12.19

Заяву щодо переходу на спрощену систему оподаткування з І кварталу 2020 року та розрахунок доходу за

20.12.19

Податкову декларацію з ПДВ за листопад 2019 року (платниками, у яких податковий період дорівнює кале

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку