Новости

Як виправляти помилки через уточнюючий Податковий розрахунок — роз’яснення ДПСУ

02.04.2025

ДПСУ у новині від 26.02.2025 на своєму сайті1 роз’яснила, за якою формою подається уточнюючий Податковий розрахунок та яким є порядок уточнення показників додатка 4ДФ до Податкового розрахунку, в тому числі за періоди до 2025 року.

Податківці нагадали, що з 06.02.2025 набув чинності наказ МФУ від 24.01.2025 № 39. І завдяки цьому вперше за січень 2025 року подали щомісячний Податковий розрахунок. Про це ми писали у газеті «Зарплата та кадрова справа», № 3/2025, с. 4.

Якщо платник податків самостійно знаходить помилки у поданому Податковому розрахунку, він зобов’язаний подати уточнюючий Податковий розрахунок за актуальною на момент подання формою.

Коли можливе коригування поданого Податкового розрахунку? Це можна зробити:

  • якщо помилку виявив сам платник;
  • якщо про помилку повідомив контролюючий орган.

Для цілей коригування платником самостійно виявлених помилок за 2021-2024 роки вважатимуться відповідними такі періоди:

I квартал:

1 місяць — січень (1);

2 місяць — лютий (2);

3 місяць — березень (3);

II квартал:

1 місяць — квітень (4);

2 місяць — травень (5);

3 місяць — червень (6);

III квартал:

1 місяць — липень (7);

2 місяць — серпень (8);

3 місяць — вересень (9);

IV квартал:

1 місяць — жовтень (10);

2 місяць — листопад (11);

3 місяць — грудень (12).

Для цілей коригування платником самостійно виявлених помилок за періоди до 2021 року вважатимуться відповідними такі періоди:

  • для податкових агентів (коригування 1ДФ):

I квартал: березень (3);

II квартал: червень (6);

III квартал: вересень (9);

IV квартал: грудень (12);

  • для платників єдиного внеску — відповідний місяць, за який здійснюється коригування.

Податковий розрахунок вважається поданим і прийнятим, якщо його перевірено та внесено до відповідних реєстрів. Він залишається чинним до подання наступного розрахунку за той самий звітний період.

Коригування показників та реквізитів у Податковому розрахунку можна робити як у межах одного звітного періоду, так і за попередні періоди.

Податковий розрахунок, поданий для виправлення помилок, має містити лише ті додатки, які безпосередньо коригуються.

Порядок заповнення «Звітного нового» та «Уточнюючого» Податкових розрахунків однаковий. Вони формуються на основі попередніх Податкових розрахунків і містять лише змінені реквізити або суми ПДФО і ВЗ.

Також для коригування використовуються дані з повідомлень контролюючих органів про виявлені помилки.

Коригування даних у додатку 4ДФ до Податкового розрахунку проводиться так:

Розділ I «Персоніфіковані дані про суми нарахованого (виплаченого) на користь фізичних осіб доходу та нарахованих (перерахованих) до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору»:

  • для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 10 зазначити «1» — на виключення рядка;
  • для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи й у графі 10 зазначити «0» — на введення рядка;
  • щоб замінити помилковий рядок, потрібно видалити помилковий рядок, заповнивши всі його графи і вказавши «1» у графі 10, а потім додати правильний рядок, заповнивши всі його графи і вказавши «0» у графі 10.

Розділ II «Зведені дані про оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею»:

  • у рядках «Оподаткування процентів — виключення» та «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею — виключення» — для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи помилкового рядка;
  • у рядках «Оподаткування процентів» та «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею» — відобразити правильну інформацію;
  • у рядку «Військовий збір» під час проведення коригування показників додатка 4ДФ до Податкового розрахунку за минулі періоди зазначається період, відповідно за який була подана звітність, що коригується. При цьому коригування показників Податкового розрахунку за періоди до 1 січня 2021 року у розділі I графи 5а, 5 не заповнюються. Для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Військовий збір — виключення» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію.

Розділ ІІІ «Розгорнута інформація про бюджетні гранти»:

  • для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 11 зазначити «1» — на виключення рядка;
  • для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи й у графі 11 зазначити «0» — на введення рядка;
  • для заміни помилкового рядка потрібно видалити помилкову інформацію, а потім ввести правильну. Для цього треба заповнити два рядки: перший — для виключення помилкового, другий — для введення правильного. У першому рядку в графі 11 вказується «1», у другому — «0».

Коригування реквізитів рядка 032 «Код адміністративно-територіальної одиниці» здійснюється поданням окремих Податкових розрахунків: один для виключення помилкових даних з додатка 4ДФ, а інший для введення правильних реквізитів рядка 032. Це робиться відповідно до підпунктів 1–3 п. 11 розділу V Порядку № 4.

Наглядну інфографіку щодо уточнення можете переглянути на сайті ДПСУ за посиланням:

https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/novini/873705.html

Також податківці нагадали про те, що вони надають безкоштовні консультації.

Як звернутися до Контакт-центру ДПСУ?

Гаряча лінія: 0 800 501 007 (дзвінки безкоштовні).

Електронна пошта: idd@tax.gov.ua.

Особистий кабінет: через електронний кабінет платника податків.

Режим роботи: понеділок-п’ятниця, з 08:00 до 18:00.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи