Новости

Атестація аварійно-рятувальних служб і рятувальників: внесено зміни

23.08.2024

Постановою КМУ від 13.08.2024 № 919 внесено зміни до Порядку атестації аварійно-рятувальних служб і рятувальників, затвердженого постановою КМУ від 13.11.2013 № 828 (далі — Порядок № 828).

Атестація служб Тут зміни такі.

1. Відповідно до нового п. 121 Порядку № 828 у разі коли заяву подано з порушенням п. 12 цього Порядку або документи, додані до заяви, містять недостовірні відомості, посадова особа ДСНС, яка розглядає таку заяву, ухвалює рішення про залишення заяви без руху. ДСНС надсилає заявнику письмове повідомлення про залишення заяви без руху протягом трьох робочих днів із дня отримання заяви.

У повідомленні про залишення заяви без руху зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення заяви без руху. Для усунення заявником недоліків ДСНС встановлює строк, що становить десять робочих днів. За обґрунтованим клопотанням заявника ДСНС продовжує строк усунення виявлених недоліків на десять робочих днів.

Рішення про залишення заяви без руху може бути оскаржене до адміністративного суду у строк, передбачений ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі — КАСУ).

2. Новим абзацом п. 13 Порядку № 828 визначено, що рішення про відмову у виданні свідоцтва може бути оскаржене до адміністративного суду у строк, передбачений ст. 122 КАСУ.

3. Оновленим абз. 1 п. 15 Порядку № 828 встановлено, що в разі отримання негативного висновку про атестацію міжвідомча атестаційна комісія зазначає у протоколі засідання причини непроходження атестації, порядок та строк оскарження такого рішення та викладає рекомендації щодо усунення недоліків і порушень, про що повідомляють керівника аварійно-рятувальної служби.

Таке рішення може бути оскаржене до адміністративного суду у строк, передбачений ст. 122 КАСУ.

Атестація рятувальників Тут зміни такі.

1. Новим п. 241 Порядку № 828 встановлено, що в разі коли документи, зазначені в п. 23 або п. 24 цього Порядку, подано не в повному обсязі, у таких документах виявлено недостовірні відомості, посадова особа ДСНС, яка розглядає документи, ухвалює рішення про залишення таких документів без руху. ДСНС надсилає заявнику письмове повідомлення про залишення документів без руху протягом трьох робочих днів із дня їх отримання.

У повідомленні про залишення документів без руху зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення документів без руху.

Для усунення заявником недоліків ДСНС встановлює строк, що становить десять робочих днів. За обґрунтованим клопотанням заявника ДСНС продовжує строк усунення виявлених недоліків на десять робочих днів. Рішення про залишення документів без руху може бути оскаржене до адміністративного суду у строк, передбачений ст. 122 КАСУ.

2. Оновлений п. 27 Порядку № 828 передбачає таке. У разі отримання негативного висновку про атестацію міжвідомча атестаційна комісія зазначає у протоколі причини відмови в атестації, порядок та строк оскарження такого рішення, встановлює дату проведення наступної атестації та вилучає посвідчення, книжку та жетон рятувальника. У такому разі рятувальник не допускається до виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, гасіння пожеж до проходження наступної атестації.

Таке рішення може бути оскаржене до адміністративного суду у строк, передбачений ст. 122 КАСУ. Відповідні норми щодо оскарження рішень додано в додатки 7 та 8 до Порядку № 828.

Постанова № 919 набрала чинності 17.08.2024.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи