Новини

Як уникнути відмови податкової у взятті на облік рахунку за стандартом IBAN?
07.08.2019

 Як раніше повідомлялося, з 05.08.2019 банки України відкриватимуть своїм клієнтам нові рахунки виключно за стандартом IBAN.

При цьому, банки та інші фінансові установи України також з 05.08.2019 повинні направляти до контролюючих органів повідомлення про відкриття нових рахунків із зазначенням реквізиту «номер рахунку», сформованого відповідно до стандарту IBAN.

Вважаємо за необхідне звернути увагу банківських установ на зміни у Переліку кодів причин відмови у взятті на облік рахунку платника податків, які визначені наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2019 № 292 "Про внесення змін до Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів").

Так підставами для відмови у взятті контролюючим органом рахунку на облік, зокрема є:

  • некоректна дата зміни рахунку за стандартом IBAN - дата зміни рахунку є ранішою, ніж дата відкриття рахунку, номер якого було змінено, або дата зміни рахунку є пізнішою, ніж дата завершення перехідного періоду;
  • надходження в повідомленні про зміну рахунку за стандартом IBAN інформації про попередній рахунок (у старому форматі), яка не відповідає відомостям контролюючого органу (рахунок відкритий іншому платнику податків або зазначеному платнику податків, але з іншою датою операції).

У разі, якщо надісланий файл повідомлень сформовано з помилкою, фінансовій установі надсилається друга квитанція про неприйняття із зазначенням причини.

Якщо файл повідомлень, що квитується, має помилки в окремих повідомленнях, то інформація з таких повідомлень не буде прийматися, а друга квитанція буде містити відповідний код помилки для кожного повідомлення, яке відбраковується. Решта повідомлень із файла, що квитується приймаються до оброблення.

Державною фіскальною службою забезпечується цілодобовий прийом файлів повідомлень. Так, у разі одержання файла повідомлень до 16:00 год фінансовій установі протягом 2 год із часу прийняття надсилається перша квитанція, яка засвідчує факт одержання файла повідомлень, а в іншому разі – протягом перших 2 год наступного робочого дня.

Звертаємо увагу, що протягом перехідного періоду, встановленого Нацбанком, а саме з 05.08.2019 по 31.10.2019 банкам та іншим фінансовим установам необхідно направити до контролюючих органів повідомлення про змінені рахунки платників податків за стандартом IBAN із зазначенням інформації щодо номера банківського рахунку, який було змінено, дати його відкриття й дати зміни рахунку за стандартом IBAN.

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за листопад 2019 року

Довідку про використані РК за листопад 2019 року

16.12.19

Заяву щодо переходу на спрощену систему оподаткування з І кварталу 2020 року та розрахунок доходу за

20.12.19

Податкову декларацію з ПДВ за листопад 2019 року (платниками, у яких податковий період дорівнює кале

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку