Новини

Розрахунок авансу для працівників з неповним робочим часом у М.E.Doc
12.02.2019

Законодавством передбачено, що заробітна плата нараховується працівникові не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, який не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який ця виплата здійснюється (ч. 1 ст. 115 Кодексу законів про працю України, далі – КЗпП).

Виплата заробітної плати за першу половину місяця є авансом, який виплачується у період з 16 по 22 число поточного місяця. Крім того, аванс має бути не менше оплати за фактично відпрацьований час.

Поняття неповного робочого часу регламентується ст. 56 КЗпПУ, і встановлюється за погодженням роботодавця і працівника. При цьому норма робочого часу пропорційно зменшується.

Про те, як створити графік у програмі М.E.Doc ми розглядали у матеріалі «Неповний робочий час: як створити у М.E.Doc графік роботи працівника».

Нагадаємо! Розрахунок заробітної плати зручно проводити у програмі M.E.Doc модуль «Зарплата».

Як скласти розрахунок авансу за неповний робочий час у програмі M.E.Doc?

Для розрахунку авансу з врахуванням неповного робочого часу необхідно зробити певні дії.

В розділі «Налаштування» – «Види оплат» – «Виплати» – «Аванс» – «Додаткові показники» – «Розрахунок з врахуванням неповного робочого часу для працівників з графіком роботи» вказати графік з неповним робочим часом (Рис.1).

 

 

Рис.1

Для того, щоб перейти до Розрахункового листа необхідно перейти в розділ Розрахункова відомість.

Розрахунок авансу для співробітників, що працюють за вказаними в налаштуваннях графіками буде зроблено з врахуванням неповного робочого часу (Рис.2).

 

Рис.2

Нагадаємо, що за порушення термінів виплати заробітної плати передбачено застосування фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності:

  • фінансова відповідальність – штрафні санкції застосовуються у розмірі 3х мінімальних заробітних плат (12519 грн=4173*3) (ст. 265 КЗпПУ);
  • адміністративна відповідальність – від 30 до 100 нмдг (510-1700 грн) (ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення);
  • кримінальна відповідальність – від 500 до 1000 нмдг (ст. 175 Кримінального кодексу України) або виправними роботами на термін до 2х років, або позбавлення волі на термін до 2х років, з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю – до 3х років.

За ті ж самі дії, вчинені повторно, застосовується штраф у розмірі від 1000 до 1500 нмдг або виправними роботами на термін до 3х років, або позбавлення волі на термін до 5ти років, з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю – до 3х років.

За матеріалами Medoc.ua

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку