Фінансова звітність: є зміни!
Наприкінці 2018 року не обійшлося без «приємних» сюрпризів від Мінфіну. За традицією в останню мить він змінив нормативку, що регулює подання фінансової звітності. І швидше за все, звітувати за поточний рік доведеться вже за оновленими правилами і формами.
Підкреслимо, що глобальних змін немає, але є важливі моменти, на які варто звернути увагу.
По-перше, наказом МФУ від 27.11.2018 р. № 939 внесено зміни до Порядку заповнення форм фінансової звітності в державному секторі, затвердженого наказом МФУ від 28.02.2017 р. № 307. І найголовніше — ними остаточно закріплено подання звітності через АС «Є-Звітність». Також коштам у дорозі виділено окреме місце у ф. № 1-дс «Баланс», а у розділі ІІІ форми № 3-дс «Звіт про фінансові результати» уточнено порядок заповнення рядків 2530–2790.
По-друге, наказом МФУ від 27.11.2018 р. № 940 викладено у новій редакції такі форми:
- Баланс;
- Звіт про фінансові результати та Звіт про рух грошових коштів;
- Консолідований баланс, Консолідований звіт про фінансові результати, Консолідований звіт про рух грошових коштів, Консолідований звіт про власний капітал;
- Примітки до річної фінансової звітності.
Більше подробиць див. в газеті «Новий бюджетний облік», № 12/2018, c. 4–7.