Статті

С

Строковий трудовий договір за посадою відстороненого працівника: чи можливо?

12 листопада, 2021
Тема:

Статтю взято з газети "Бухгалтерiя: бюджет" № 43/2021

 

Працівника відсторонено від роботи у зв’язку з відмовою вакцинуватися. Чи можна на його посаду прийняти іншу особу за строковим трудовим договором?

Оскільки йдеться про заміну працівника, посада якого не є вакантною, то перший варіант — це покладання обов’язків тимчасово відсутнього працівника на іншого працівника(ів) установи. Нагадаємо: виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника відбувається в межах робочого часу за основною посадою (тобто працівник виконує як свою роботу, так і відсутнього працівника) зі встановленням доплати.

Якщо не виходить скористатися першим варіантом (працівники відмовляються виконувати додаткову роботу, оскільки доплату «з’їдає» доплата до мінзарплати, або в працівників немає можливості виконувати одночасно декілька видів робіт тощо), то на період тимчасової відсутності працівника можна прийняти на його посаду іншу особу за строковим трудовим договором. При цьому не має значення причина такої тимчасової відсутності — хвороба, відпустка чи відсторонення (див. постанову КЦС ВС від 29.04.2021 р. у справі № 266/3163/16-ц). У даному випадку особа, яка приймається на посаду відстороненого працівника, має бути вакцинована, щоб і її не довелося відсторонювати.

Заборони бюджетним установам укладати строкові трудові договори з іншими особами для заміни тимчасово відсутніх працівників немає. Це підтвердило і Мінсоцполітики в листі від 14.08.2019 р. № 14873/0/2-19/52 (див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 33/2020, с. 21).

Пам’ятайте: при цьому ніяких змін до штатного розпису вносити не потрібно. Укладають строковий трудовий договір відповідно до ст. 23 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 р. (далі — КЗпП), обов’язково обумовлюючи термін його дії. На наш погляд, краще зазначити подію — закінчення в основного працівника періоду відсторонення. Зауважимо, що строк відсторонення закінчується, якщо працівник отримує щеплення від СОVID-19.

Після закінчення обумовленого терміну працівника-строковика звільняють на підставі п. 2 ст. 36 КЗпП. До речі, «строковики» — звичайні працівники, тому мають право на щорічну відпустку, допомогу по тимчасовій непрацездатності. Оплачують працю «строковика» на умовах, передбачених для займаної ним посади.

Людмила Баллаексперт газети

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку