Статті

П

Перенесення орендної плати: вплив на облік

Договір оренди строком із 2016 до 2025 року зі щомісячною фіксованою оплатою.
За узгодженням з орендодавцем, а не як наслідок контрактних або законодавчих зобов’язань строк сплати орендної плати за період березень – серпень 2020 року перенесено: відповідна сума має бути сплачена до кінця 2021 року. Спрощення параграфа 46А МСФЗ 16 «Оренда» не застосовуються.
Чи обов’язково орендарю вносити зміни в оцінку орендного зобов’язання станом на кінець 2020 року?

25 січня, 2021

Статтю взято з журналу "Практика МСФЗ" № 1/2021

 

Якщо компанія не використовує спрощення параграфа 46А МСФЗ 16, їй необхідно оцінити, чи є ця зміна в компенсації модифікацією договору оренди. МСФЗ 16 визначає модифікацію оренди як зміну обсягу оренди або компенсації за оренду, що не були частиною початкових умов оренди.

Залежно від змін обсягу оренди компанія оцінює, чи змінилися права користування. Прикладом зміни обсягу може бути доповнення чи припинення права користування одним чи кількома базовими активами, скорочення чи продовження строку оренди. Орендні канікули чи зниження орендної оплати самі собою не є зміною обсягу оренди згідно з роз’ясненням РМСБО від 10 квітня 2020 року.

Оцінюючи зміни компенсації за оренду, компанія бере до уваги загальний вплив зміни орендних платежів. Наприклад, орендар не буде вносити платежі за декілька місяців, але згодом орендні платежі можуть бути збільшені у спосіб, що забезпечить незмінність компенсації за оренду загалом.

Якщо немає змін в обсязі оренди чи компенсації, модифікації оренди немає.

Якщо зміни обсягів оренди чи компенсації все ж таки були, то також слід проаналізувати обов’язок орендаря визначити, чи була ця зміна частиною початкових умов договору. Наприклад, договір міг містити умови зміни платежів унаслідок виникнення певних подій чи обставин, зокрема дій влади або випущених нормативних документів, які можуть вплинути на платежі. У такому випадку, якщо зміни випливають із початкових умов оренди, модифікації немає.

Зміни у платежах, які не є модифікацією оренди, зазвичай обліковують як змінний орендний платіж. Тоді орендар застосовує параграф 38 МСФЗ 16 і визнає вплив поступок з оренди у складі прибутків або збитків.

Якщо зміна орендних платежів зумовлена модифікацією оренди, то орендар застосовує параграфи 44–46 МСФЗ 16.

Олексій Заноза, директор з аудиту Deloitte

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2020 рік (форма № 10-ПІ)

ПДФО та ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за січень 2021 року

Авансовий внесок з туристичного збору за лютий 2021 року

01.03.21

Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2020 рік

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку