Статті

Т

Тимчасова непрацездатність у зв’язку з «ізоляцією від COVID-19» у період щорічної відпустки

Нашому працівнику, який перебував у щорічній відпустці, відкрили лікарняний у зв’язку з «ізоляцією від COVID-19». Надаючи лікарняний до відділу кадрів, він заявив про намір продовжити відпустку через настання тимчасової непрацездатності. Чи має працівник таке право? Якщо можна продовжити відпустку працівнику, чи є у такої ситуації нюанси?

Статтю взято з газети "Зарплата та кадрова справа" № 17/2020

 

Олена Усенко, державний експерт експертної групи з питань трудових відносин Директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Світлана Димитренко, керівник експертної групи з питань систем соціального страхування, страхових виплат і послуг Директорату розвитку соціального страхування та пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України

Катерина Скрипкіна, заступник головного редактора газети «Зарплата та кадрова справа»

Для того щоб розібратися з ситуацією, передусім, заглянемо до Закону про відпустки. Підстави для продовження або перенесення перелічені у ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки. У п. 1 зазначеної норми сказано, що щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку.

ДО ВІДОМА. Перенесено або продовжено може бути тільки такі види відпустки, як щорічна основна чи щорічна додаткова відпустка або додаткова відпустка працівникам, які мають дітей. Інші види відпусток, як оплачувані (у зв’язку з навчанням, творча, «бойова», «чорнобильська»), так і не оплачувані (надають відповідно до ст. 25 та 26 Закону про відпустки) не підлягають продовженню або перенесенню.

Умови Далі треба виділити дві основні умови для отримання права на продовження відпустки:

1) це має бути тимчасова непрацездатність саме працівника;

2) така тимчасова непрацездатність підтверджена листком непрацездатності, а якщо працівник є сумісником, то копією листка непрацездатності, засвідченою підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи. При цьому листок непрацездатності має бути виданий відповідно до вимог Інструкції № 4551 та оформлений відповідно до вимог Інструкції № 5322.

Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455.
Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності, затверджена МОЗ, ФТВП, Мінпраці, ФНВ від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406.

ВАЖЛИВО! Якщо ЛН виданий та/або оформлений з порушенням норм Інструкції № 455 та/або Інструкції № 532, і такі порушення не виправлені, щорічна відпустка не переноситься та не продовжується (див. лист Мінсоцполітики від 17.07.2017 р. № 1922/0/101-17/284 у «ЗКС», № 10/2018, с. 22).

Тепер переходимо безпосередньо до нашої ситуації. У період щорічної відпустки безпосередньо у працівника настала тимчасова непрацездатність у зв’язку з ізоляцією від COVID-19. Перша умова виконується. Йдемо далі.

На період перебування застрахованої особи в самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)3 (крім хворих осіб), листок непрацездатності видається лікуючим лікарем на строк, визначений законодавством та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я (п. 5.2 Інструкції № 455). Згідно з роз’ясненнями МОЗ (лист від 13.05.2020 р. № 03.4-26/13138/2-20) та ФСС (див. лист від 21.05.2020 р. № 316-06-та новину на сайті ФСС від 12.05.2020 р.: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/969181) на лицьовому боці ЛН повинно бути указана причина непрацездатності — «ізоляція від COVID-19 — 11». Якщо виконуються ці вимоги та інші вимоги Інструкції № 532, то й друга умова виконується — працівник надав виданий в установленому порядку листок непрацездатності.

Відповідно до постанов КМУ від 11.03.2020 р. № 211, від 20.05.2020 р. № 392, від 22.07.2020 р. № 641.

Таким чином, у працівника є право на продовження щорічної відпустки на дні, що збіглися з днями тимчасової непрацездатності. Далі зупинимося на нюансах.

Оплата періоду тимчасової непрацездатності Період тимчасової непрацездатності підлягає оплаті (за умови прийняття позитивного рішення комісією або уповноваженим із соціального страхування). Адже перебування на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, належить до страхових випадків, у разі настання яких надається допомога по тимчасовій непрацездатності (п. 5 1 ч. 1 ст. 22 Закону про соцстрахування).

Період перебування на самоізоляції від COVID-19 оплачується з 6-го дня за весь період до відновлення працездатності — допомога за рахунок ФСС. Перші п’ять днів, на думку Мінсоцполітики, оплачує роботодавець (лист від 15.05.2020 р. № 5183/0/290-20). Розмір допомоги та оплати перших п’яти днів — 50 % середньої зарплати (доходу) незалежно від страхового стажу, а для медичних працівників  100 % середньої заробітної плати доходу) незалежно від страхового стажу4 (ч. 2 ст. 24 Закону про соцстрахування). Середньоденну зарплату розраховуємо відповідно до Порядку № 12665. Докладніше про оплатні нюанси та проблему з оплатою перших п’яти днів читайте у «ЗКС», № 10/2020, с. 9.

Положення щодо оплати лікарняного медичного працівника у розмірі 100 % середньої зарплати незалежно від страхового стажу з’явилося у новій редакції ч. 2 ст. 24 Закону про соцстрахування після викладення її в новій редакції відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 07.05.2020 р. № 587-IX (набрав чинності з 19.05.2020 р.). Цей Закон діє протягом строку дії карантину та обмежувальних заходів, запроваджених КМУ в порядку, встановленому законом, та протягом 2 місяців з моменту їх відміни.
Про розрахунок лікарняних у 2020 році читайте у «ЗКС», № 4/2020, с. 11.

Продовження відпустки Працівник повинен погодити з роботодавцем питання продовження невикористаної частини щорічної відпустки. Для цього він подає роботодавцеві заяву з проханням продовжити невикористану частину щорічної відпустки6.

Аналогічно треба діяти, якщо працівник бажає перенести щорічну відпустку на інший період. У такому разі в заяві треба вказати бажану дату початку відпустки та її тривалість.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! У випадку коли відпустка збіглася із тимчасовою непрацездатністю працівника, вона продовжується на кількість днів, на які припав такий період. Причому якщо при наданні відпустки ви виконували вимогу про надання безперервної частини щорічної відпустки не менше 14 к. дн., продовження (або перенесення) відпустки на це не впливає.

Роботодавець, у свою чергу, видає наказ про продовження відпустки на підставі заяви працівника. З формулювання положень ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки випливає, що роботодавець повинен задовольнити прохання працівника про продовження відпустки.

Працівник відділу кадрів (інша особа, уповноважена вести кадровий облік) вносить:

  • зміни до графіку відпусток відповідно до виданого наказу;
  • коригування до Табеля обліку використання робочого часу за місяць, у якому хвороба збіглася з відпусткою.

НЮАНС. Якщо на період хвороби припадає святковий або неробочий день, то на такий день щорічна відпустка не продовжується. Адже такі дні не включаються до періоду щорічної відпустки.

Переобчислювати суму відпускних не потрібно, якщо дата першого дня продовженої (або перенесеної) відпустки після хвороби припадає на той же місяць, що і дата початку відпустки. Річ у тім, що у такому випадку середньоденна зарплата не змінюється (буде один розрахунковий період).

У бухгалтера виникне обов’язок переобчислити суму відпускних у тому разі, коли дата першого дня продовженої (перенесеної) відпустки після хвороби припадає на інший місяць, аніж дата початку такої відпустки. Якщо відпускні вже відображені на рахунках бухобліку, то суму відпускних за невикористані у зв’язку з хворобою дні відпустки сторнуйте. Обчисліть відпускні за частину продовженої відпустки, виходячи з нової середньоденної зарплати (розрахунок проводимо відповідно до Порядку № 100). Розраховану суму відпускних відобразіть у бухобліку7.

Детальніше про всі нюанси продовження та перенесення відпусток читайте у «ЗКС», № 10/2018, с. 16.

Календар бухгал­тера
28.09.20

ЄСВ з зарплати (доходу) за серпень 2020 року (гірничі підприємства)

30.09.20

Звіт про контрольовані операції за 2019 рік

ПДВ за серпень 2020 року

Акцизний податок за серпень 2020 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку