Статті

Щ

Що робити з деклараціями ЗОЗ, укладеними до реорганізації?

(коментар до листа НСЗУ від 08.02.2019 р. № 753/2-10-19)

01 березня, 2019
Тема:

Cтаттю взято з газети  "Медична бухгалтерія"№5
 
Тетяна Кондратенко, юрист газети

Припинення декларацій Як повідомляє НСЗУ, вже 97 % усіх закладів ПМД уклали договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Тож деякі заклади ще проходять етап автономізації. Проте пацієнти обирають лікаря і в таких ЗОЗ, підписуючи з ним декларації. Що буде з цими деклараціями після реорганізації закладу? Чи будуть вони припинені, і чи доведеться пацієнтам витрачати час на переукладання? Нормативка відповіді на це запитання не містить, тож НСЗУ надає роз’яснення в коментованому листі.

Порядок № 5031 однією з підстав припинення декларації визначає внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи, яка є надавачем ПМД, або про припинення підприємницької діяльності ФОП, яка є надавачем ПМД, крім випадків реорганізації юридичної особи (п. 1 ч. 3 глави IV).

Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затверджений наказом МОЗ від 19.03.2018 р. № 503.

Відповідно до ч. 3 глави IV вказаного вище Порядку в разі реорганізації юридичної особи, яка надає ПМД, декларації, укладені з лікарями в такому ЗОЗ до реорганізації, не припиняються, а залишаються чинними і вважаються поданими юридичній особі — правонаступнику за умови збереження відповідних правовідносин з лікарем, якого обрав пацієнт. Тож у закладів, що реорганізуються, проблем зі збереженням кількості пацієнтів не буде. Однак яка ж процедура перенесення?

Необхідні документи Зараз розкриємо, як поетапно перенести декларації із закладу, що реорганізується, до його правонаступника. Самостійно заклад це зробити не може — тільки через НСЗУ. Зокрема, до НСЗУ необхідно надати такі документи:

1) Заяву про перенесення декларацій;

2) один із документів, який підтверджує правонаступництво:

  • копію рішення власника про реорганізацію, в якому міститься інформація про юридичних осіб, правонаступником яких є заявник;
  • відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань щодо юридичних осіб, правонаступником яких є заявник;
  • витяг зі статуту, який містить інформацію про юридичних осіб, правонаступником яких є заявник;

3) наказ про прийняття на роботу лікаря у зв’язку з переведенням, що підтверджує збереження відповідних трудових правовідносин з лікарем, якого обрав пацієнт за декларацією;

4) лист від власника закладу з переліком усіх ЗОЗ, які надають ПМД на території обслуговування закладу.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Перенести декларації можливо тільки в разі дотримання таких умов:

  • підтверджено інформацію про правонаступництво;
  • реорганізований заклад та лікарі, чиї декларації необхідно перенести, зареєстровано в МІС.

Куди надсилати? Заяву та вказані вище документи керівник реорганізованого ЗОЗ повинен надіслати до НСЗУ одним із двох способів:

  • на електронну адресу НСЗУ (dohovir@nszu.gov.ua) у форматі DОС, DОСХ або PDF із накладеним електронним підписом уповноваженої особи ЗОЗ;
  • у паперовій формі на адресу 04073, м. Київ, проспект Степана Бандери, 19. У такому разі заява подається в друкованому вигляді та обов’язково має бути підписана керівником ЗОЗ.

Після отримання пакета документів та їх розгляду всі декларації НСЗУ перенесе автоматично, тож перепідписувати їх із кожним пацієнтом не буде потреби, що значно зменшить кількість клопотів у реорганізованому закладі.

Календар бухгал­тера
28.03.19

ЄСВ з зарплати (доходу) за лютий 2019 року (гірничими підприємствами)

29.03.19

ПДВ за лютий 2019 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий 2019 року

Акцизний податок за лютий 2019 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку