Новини

Чи може новостворена ФОП обрати ставку єдиного податку, яка передбачає сплату ПДВ?
26.08.2020

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що  відповідно до пункту 293.3 статті 293 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

  • 3 % доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ;
  • 5 % доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Абзацом другим п.п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ передбачено, що зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Згідно з п.п. 4 п. 293.8 ст. 293 ПКУ ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 3 %, може бути обрана:

а) суб’єктом господарювання, який зареєстрований платником податку на додану вартість, у разі переходу ним на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу;

б) платником єдиного податку третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 5 %, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка, та реєстрації такого платника єдиного податку платником податку на додану вартість у порядку, встановленому розд. V Податкового кодексу;

в) суб’єктом господарювання, який не зареєстрований платником податку на додану вартість, у разі його переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку шляхом реєстрації платником податку на додану вартість відповідно до розд. V Податкового кодексу і подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію платником податку на додану вартість.

У разі, якщо платником прийнято рішення про зміну ставки єдиного податку відповідно до п.п. «б» п.п. 4 п. 293.8 ст. 293 ПКУ, йому необхідно подати до контролюючого органу реєстраційну заяву не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість. Водночас такому платнику необхідно зареєструватися платником податку на додану вартість шляхом подання реєстраційної заяви згідно з п. 183.7 ст. 183 ПКУ не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такий платник вважатиметься платником ПДВ та матиме право на податковий кредит і складання податкових накладних.     

Таким чином, новостворена ФОП може обрати ставку єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ (третя група – 3 %), лише після здійснення реєстрації платником податку на додану вартість. Тобто новостворена ФОП може зареєструватися з дня державної реєстрації як платник ЄП третьої групи зі ставкою 5 % та не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку наступного кварталу подати заяву про перехід на сплату єдиного податку за ставкою 3 % (для третьої групи) та подати заяву на реєстрацію платником ПДВ.

Календар бухгал­тера
05.10.20

Звіт про товарооборот торгової мережі за вересень 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за вересень 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

07.10.20

Звіт з праці за вересень 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт з праці за ІІІ квартал 2020 року (форма № 1-ПВ (квартальна))

09.10.20

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за ІІІ квартал 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за вересень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за вересень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку