Новини

ПДВ: чи існують обмеження у використанні належного нам податкового кредиту?
07.02.2020
Тема:

В Офісі великих платників податків звертають увагу, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою (п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс)).

Тільки відповідно складена та зареєстрована в ЄРПН податкова накладна, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

У випадку, якщо такий податковий кредит використовується відразу – питання не виникають, але якщо платник не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту належну йому суму ПДВ…

Таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.

До речі, варто згадати і про суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації.

Право на їх включення до податкового кредиту виникає у звітному податковому періоді, в якому зареєстровані такі накладні/розрахунки коригування до них в ЄРПН, але обмежуються строком у 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких накладних.

Тобто обмеження таки існують, і суми ПДВ, зазначені у податкових накладних / розрахунках коригування, включаються до складу податкового кредиту, починаючи з податкової декларації з ПДВ за податковий (звітний) період, в якому така податкова накладна зареєстрована в ЄРПН та закінчуючи податковою декларацією з ПДВ за податковий (звітний) період, в якому спливає 1095 - денний строк з дати складення такої податковою накладної.

Календар бухгал­тера
Завтра

Податкова декларація з ПДВ за січень 2020 року

Декларація з акцизного податку за січень 2020 року

Податкова декларація з плати за землю на 2020 рік

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за січень 2020 року

Розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини за січень

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за січень 2020 року

Авансовий внесок з ЄП за лютий 2020 року (ФОП-єдинники груп 1, 2)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку