Новини

Приймання готівки без касира
10.10.2019

Автор: Кристина Шох, адвокат та керуючий партнер Shokh & partners law company. ЛІГА.блоги

Суб’єкти господарювання мають право приймати готівку як через штатного касира, так і через «найнятого за аутстафінгом» касира та інших штатних працівників.

Задля дотримання касової дисципліни та отримання готівки суб’єкти підприємницької діяльності мають штатних касирів. Але, для «малих підприємців» окрема штатна одниниця є розкішшю та додатковим податковим навантаженням. У зв’язку з нещодавніми змінами законодавець надав можливість «спрощувати» касову дисципліну.

Згідно до абз. 5 п. 45 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», що затверджено постановою НБУ від 29.12.2017 р. № 148, підприємства, штатним розписом яких не передбачена посада касира, виконання його обов’язків можуть покласти відповідно до розпорядження керівника на бухгалтера або іншого працівника. З таким працівником укладають договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність, в якому вказують посаду працівника (напр.: бухгалтер) і найменування роботи, що ним виконується, — обов’язки касира. 

Також, за п.44 вищевказаного Положення № 148 дозволяється залучати до здійснення функцій касира «найнятого» працівника за аутстафінгом. Суб’єкт підприємницької діяльності має право укласти з іншим підприємством договір на надання послуг з надання персоналу (договір аутстафінгу).

Такий «працівник» повинен нести повну матеріальну відповідальність за збереження всіх прийнятих цінностей та йому заборонено передовіряти виконання дорученої їй роботи іншим особам (абз.2 п. 45 Положення № 148). 

Отже, якщо суб’єкт підприємництва не має можливості та необхідності утримувати штатну одиницю «касир», то є альтернативні законні варіанти отримувати готівкові кошти, що не порушують касову дисципліну.

За матеріалами ЛІГА.блоги

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма № 1-послуги (квартальна)) за ІІІ квартал 2019 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі (форма № 1-опт (квартальна)) за ІІІ

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3–торг (квартальна)) за ІІІ квартал 2019

Фінзвітність за ІІІ квартал 2019 року до органів статистики

28.10.19

ЄСВ із зарплати (доходу) за вересень 2019 року (гірничими підприємствами)

29.10.19

Транспортний податок за ІІІ квартал 2019 року

Податок на нерухоме майно за ІІІ квартал 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку