Новости

Щодо необхідності складання податкової накладної на суму заокруглення у чеках РРО
06.08.2019

ДФСУ у листі від 31.07.2019 р. № 3584/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз'яснення щодо порядку заповнення показників ПН з урахуванням положень постанови НБУ від 15.03.2018 р. № 25 "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів" (далі - Постанова № 25) в частині застосування заокруглень загальних сум у чеках.

Податківці повідомили, п. 4 Постанови № 25 зобов’язано ЮО  і ФОП з 01 липня 2018 року, у випадку відсутності монет дрібних номіналів, проводити заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) та загальних сум розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі, що оформляється під час повернення коштів у разі повернення товару, за правилами, встановленими вказаним пунктом.

Суб'єкти господарювання сфери торгівлі, громадського харчування та послуг, які здійснюють готівкові розрахунки зі споживачами із застосуванням РРО, під час проведення готівкових розрахунків повинні зазначати в чеках, актах про видачу коштів та інших документах, що оформляються під час повернення коштів у разі повернення товару, загальні суми до заокруглення та після заокруглення, використовуючи правила, зазначені в п. 4 Постанови № 25 .

Також фахівці нагадують, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку зобов’язаний на дату, визначену ст. 187 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), визначити податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 188.1 ст. 188 ПКУ, та скласти податкову накладну у порядку, визначеному наказом МФУ від 31.12.2015 р. № 1307, і зареєструвати її в ЄРПН.

Щодо необхідності складання податкової накладної на суму заокруглення, у ДФС зазначили, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ (п.п. "а" і "б" п. 185.1 ст. 185 ПКУ), отже, сума заокруглення не належить до об’єктів оподаткування ПДВ, а тому податкова накладна на таку суму не складається.

Календарь бухгал­тера

На этой неделе
событий нет

Вверх
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи