Освіта під час війни: Рада планує зміни щодо мобілізації студентів та педагогів
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, спрямований на внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Основна мета законопроєкту:
- Унеможливити використання навчання як способу ухилення від мобілізації. Законопроєкт має на меті запобігти ситуаціям, коли військовозобов'язані призовного віку вступають на навчання для здобуття рівня освіти, який вже мають або є нижчим за попередній.
- Забезпечити стабільність освітнього процесу. Пропонується зберегти право на відстрочку для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти з науковими ступенями, які є гарантами виконання освітніх програм.
- Підтримати позашкільну освіту. Планується надати відстрочку педагогічним працівникам закладів позашкільної освіти державної та комунальної власності, які працюють за ключовими напрямами (мистецький, еколого-натуралістичний, науково-технічний, дослідницько-експериментальний, спортивний, військово-патріотичний).
Що зміниться в разі прийняття законопроєкту:
- Право на відстрочку від мобілізації для здобувачів професійної, фахової передвищої та вищої освіти, ймовірно, буде надаватися за умови послідовного здобуття рівнів освіти. Це може означати, що особи, які вдруге здобувають той самий або нижчий рівень освіти і які почали навчання після досягнення 25-річного віку, втратять право на відстрочку.
- Науково-педагогічні працівники вишів з науковими ступенями збережуть право на відстрочку, що забезпечить продовження освітнього процесу.
- Педагогічні працівники державних та комунальних закладів позашкільної освіти за визначеними важливими напрямами та з навантаженням не менше ніж 0,75 ставки також отримають право на відстрочку, що сприятиме збереженню гуртків та секцій для дітей.