Як сформувати витяг з електронної трудової книжки онлайн: роз’яснює ПФУ
ПФУ на своєму сайті у роз’ясненні від 04.10.20241 навів покроковий алгоритм, як сформувати витяг з електронної трудової книжки онлайн.
Як зазначив ПФУ, з 10 червня 2021 року в Україні офіційно діють електронні трудові книжки — цифрові аналоги паперових трудових книжок. Електронна трудова книжка удосконалила облік трудової діяльності українців, зменшила паперовий документообіг та пов’язані з цим ризики втрати чи пошкодження документів, а також надала можливість звірити свій стаж, у тому числі набутий до 01.01.2004.
Дані з електронної трудової книжки можна використати для підтвердження досвіду роботи під час працевлаштування. Для цього в онлайн-режимі потрібно сформувати витяг з електронної трудової книжки, скориставшись вебпорталом електронних послуг Пенсійного фонду України.
Такий витяг потрібно отримати від працівника під час прийняття на роботу, якщо працівник не надає трудову книжку. Річ у тім, що відповідно до ч. 2 ст. 24 КЗпП при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати:
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
- у випадках, передбачених законодавством, — також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я;
- відповідний військово-обліковий документ та інші документи.
Тож, якщо під час працевлаштування працівник зазначає в заяві про прийняття на роботу за сумісництвом, звісно, що трудову книжку він може і не надати. Але витяг з реєстру надати повинен! З нього ви і побачите, чи є основне місце роботи. Якщо відкритих трудових відносин у відомостях немає, то за сумісництвом працівника прийняти не можна.
Наведемо алгоритм дій для надання працівником витягу:
Крок 1. Увійдіть на вебпортал Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).
Крок 2. Авторизуйтеся зручним для себе способом — за допомогою КЕП або банківської картки ID.GOV.UA.
Крок 3. Оберіть в розділі «Комунікації з ПФУ» пункт «Запит на отримання електронних документів».
Крок 4. Оберіть необхідний тип звернення з переліку — «Витяг з ЕТК».
Крок 5. Поля запиту заповнюються автоматично. У разі відсутності, зазначте номер телефону та обов’язково заповніть клітинку біля пункту «Я даю згоду на передачу та обробку моїх персональних даних» та натисніть «Відправити до ПФУ».
Крок 6. Після відправки запиту натисніть «ОК».
Крок 7. Документ формується декілька хвилин. Перевірити результат опрацювання запиту можна в розділі «Мої звернення». Натисніть на піктограму «стрілочка вниз», щоб розгорнути вкладку.
Крок 8. В розгорнутому полі завантажте файл документа в форматі.pdf. Відкрийте файл та ознайомтеся з даними витягу з вашої електронної трудової книжки.
Також ПФУ зазначив, що всі сформовані в системі діяльності ПФУ довідки зберігаються та є доступними в мобільному застосунку «Пенсійний фонд України».
На сайті ПФУ ви можете переглянути детальну інструкцію, де кожен крок супроводжується скринами.