Все про послугу е-резидент
На порталі Дія стартувала послуга uResidency для громадян Індії, Пакистану, Таїланду та Словенії. В подальшому перелік країн розширюватиметься.
Що передбачає статус е-резидента?
Це можливість для підприємців з інших країн вести бізнес в Україні та за кордоном як ФОП, та відкривати банківський рахунок, фізично не перебуваючи в Україні.
Податкова ставка – 5% від доходу та ліміт до 180 000 євро.
Податковим агентом для е-резидентів буде банк, тобто заповнювати податкову декларацію і сплачувати податки за вас буде банк.
Хто може стати е-резидентом?
Фахівці з розробки програмного забезпечення, геймінгу, освітніх технологій, медіа, креативної економіки, маркетингу, перекладу, вебдизайну, продажів, права, управління проєктами, комунікацій і тд.
Який процес отримання статусу е-резидента?
Іноземці подають заяву на через мобільний застосунок uResidency або на сайті е-резидентства України. Для реєстрації потрібен закордонний паспорт.
Заявку перевірять СБУ, Державна податкова служба та міністерство внутрішніх справ.
Також обовʼязковою для е-резидентства є верифікація особи у консульстві.
Після всіх перевірок іноземець отримує електронний підпис та статус е-резидента. З цього моменту він зможе скористатись усіма необхідними онлайн-інструментами для ведення бізнесу.
Послугу е-резиденства у світі пропонують: Естонія, Литва, Азербайджан, Португалія, та штат Колорадо в США, а відтепер і Україна.