Новости

За кошти освітньої субвенції можна оплачувати простій тільки тих педагогів, які перебувають на території України

19.08.2024
Тема: Освіта

Постановою КМУ від 13.08.2024 № 915 внесено зміни до:

  • Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджених постановою КМУ від 14.01.2015 № 6 (далі — Порядок та умови № 6);
  • Формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, затвердженої постановою КМУ від 27.12.2017 № 1088 (далі — Формула).

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Головна мета змін полягає в тому, що тепер за рахунок субвенції не буде фінансуватися оплата простою педагогічних працівників, які перебувають не на території України.

Зміни до Порядку та умов № 6 Згідно з п.п. 1 п. 7 Порядку та умов № 6 для отримання субвенції на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО) тергромади, яким (в яких) оголошено простій, розпорядники субвенції за бюджетами адміністративно-територіальних одиниць щомісяця до 10 числа подають до відповідного розпорядника субвенції відомості про фактичну кількість таких педагогічних працівників.

Змінами додано новий абз. 2 до п. 7 Порядку та умов № 6, який встановлює, що фактична кількість педагогічних працівників ЗЗСО тергромади, яким (в яких) оголошено простій, включає лише педагогів, які перебувають на території України. А відповідно до оновленого абз. 5 п. 16 Порядку та умов № 6 облдержадміністрації здійснюють розподіл обсягу субвенції, що спрямовується на оплату праці педагогічних працівників ІРЦ тергромади, в яких оголошено простій, між бюджетами тергромад на підставі даних про фактичну кількість таких педагогів, які перебувають на території України.

Зміни до Формули Пункт 6 Формули доповнено новим абзацом такого змісту: освітня субвенція в частині оплати простою передбачається для педагогів закладів освіти та ІРЦ, які перебувають на території України.

Отже, формально з 01.09.2024 з коштів освітньої субвенції фінансування оплати простою педагогічних працівників, які не перебувають на території України, припиняється. Щодо цього питання зазначимо таке.

По-перше, незрозуміло, як контролювати, де саме перебуває працівник та на яку дату це слід робити. Адже формально працівник може перебувати закордоном тільки місяць, а потім повернутися і так «мандрувати» постійно. Тим паче що доказів того, що він перебуває саме закордоном (чи навпаки — на території України) немає, і не передбачено, що працівник повинен надавати такі докази. А законодавством про працю не передбачено обов'язку працівника повідомляти роботодавця про своє місцезнаходження в період простою. Звісно, в наказі про введення простою роботодавець може прописати вимогу про періодичне з’явлення на роботі через певний проміжок часу (аби впевнитися, що працівник дійсно перебуває в Україні). Але це недоцільно в разі, коли працівник перебуває на території України, але зовсім далеко від місця розташування установи.

По-друге, окуповані території, звісно, є територією України. Тому, якщо педагогічні працівники, яким запроваджено простій, перебувають на окупованих територіях, то оплата здійснюється за рахунок освітньої субвенції.

По-третє, відмова держави на фінансування простою педагогів, які перебувають за кордоном, за рахунок освітньої субвенції не означає, що фінансування потрібно припинити. Зокрема, фінансування закладів освіти, зазначених у ст. 1032 Бюджетного кодексу України, можливе одночасно як із державного, так і з місцевого бюджету (п. 2 постанови, якою затверджено Порядок та умови № 6). Тому зазначені видатки з 01.09.2024 слід здійснювати з місцевих бюджетів.

Постанова № 915 набрала чинності 15.08.2024, але застосовується з 01.09.2024.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи