Новости

Бронювання на порталі Дія працює!

07.08.2024

З 08.06.2024 завдяки прийняттю постанови КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану» від 05.06.2024 № 650 затверджено новий Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі — Порядок бронювання через Дія). Про це ми писали в газеті «Зарплата та кадрова справа», № 11/2024, с. 4. Проте до практичної реалізації цієї можливості минуло більше місяця.

За інформацією, розміщеною в розділі новин від 17.07.20241, на порталі Дія вже реалізована можливість електронного бронювання. А тому керівники критично важливих підприємств і тих, які забезпечують потреби Сил оборони, можуть забронювати працівників через портал Дія.

«Ключова мета запровадження бронювання через Дію — максимально пришвидшити процес, зробивши його автоматизованим й, наскільки це можливо, скоротити час очікування. Як показало попереднє тестування, забронювати працівника через Дію можна приблизно за годину. Вся необхідна інформація буде доступною в керівника в його електронному кабінеті. Для працівника, який отримав бронювання, інформація оновиться в його застосунку Резерв+. Ті, хто хоче отримати паперову версію підтвердження бронювання, також матиме таку можливість», — розповіла Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

А ось що про таке бронювання сказав Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації зазначив: «Електронне бронювання через портал Дія доступне для підприємств та установ, які є критично важливими. Послуга працює в кілька кліків, а результату слід чекати не довше години. У цьому сервісі ми автоматизували всі процеси, які можна автоматизувати, щоб пришвидшити оформлення бронювання й не витрачати час на збір документів чи походи до держорганів. Цифровізація процесу усуває людський фактор, адже всі дані перевіряються автоматично, а керівник у режимі реального часу розуміє, кого забронювали, а кого ні, і яка причина відмови».

«Раніше бронювання було доволі заплутаним. А через втрату даних доводилося подавати людей наново. Нова послуга без людського фактору на порталі Дія зробить бронювання швидким і прозорим. Результат автоматично відображатиметься в застосунку Резерв+», — також зазначила заступник Міністра оборони Катерина Черногоренко.

Отже, електронне бронювання не лише про прискорення процесу, а й про уникнення людських помилок.

Сервіс прискорює процес бронювання до години, усуває людський фактор та зменшує навантаження на працівників міністерств. Раніше інформація щодо бронювання військовозобов’язаних українців перевірялась вручну, іноді це тривало тижнями.

Як зазначено в розділі новин від 24.07.20242 на порталі Дія, середній час на отримання електронного бронювання — 15 хвилин. Раніше через людський фактор процес міг тривати тижнями. Вже за перший тиждень заброньовано в Дії онлайн більше 55 тисяч співробітників критично важливих підприємств.

Як забронювати в Дії? Надано і практичні поради щодо того, як працює бронювання на порталі Дія:

1. Керівник компанії на порталі Дія подає списки військовозобов’язаних співробітників на бронювання та засвідчує заяву електронним підписом. Заходьте за посиланням — https://diia.gov.ua/services/bronyuvannya-pracivnikiv

2. Система автоматично перевірить, чи людина працевлаштована офіційно і чи є дані в реєстрі Оберіг.

3. Дія надішле сповіщення керівнику про результат розгляду протягом доби.

4. Якщо рішення позитивнеінформація про бронювання співробітника з’являється в застосунку Резерв+. З цього моменту він вважається заброньованим. Згодом витяг про бронювання можна буде завантажити на порталі Дія й за потреби роздрукувати.

Подивитися деталі процесу бронювання на порталі Дія можна у відео за посиланням — https://www.youtube.com/watch?v=rmevZtt5e9k

Уважно заповнюйте дані на працівників Директорат цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони України у роз’ясненні від 31.07.20243 зазначив, що роботодавець під час формування списку повинен впевнитися в актуальності відомостей, які він вносить до списку щодо певного військовозобов’язаного. Для цього військовозобов’язаний може надати роботодавцю свій військово-обліковий документ як у паперовій, так і в електронній формі (у тому числі роздрукований), оскільки усі вони мають однакову юридичну силу. Відомство зазначило, що вимоги щодо надання військово-облікового документа виключно у паперовій формі постанова № 76 не містить.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи